HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Hasiči zasahujú po prívalovom daždi, najvážnejšia situácia je v Žilinskom kraji

Dokumentačná fotografia / Facebook (HaZZ)

Po prívalovom daždi, ktorý v piatok (26. 6.) zasiahol Slovensko, absolvovali hasiči takmer 60 výjazdov. Najvážnejšia situácia je momentálne v Žilinskom kraji, kde ich pomoc potrebovali v 24 prípadoch. Prezídium Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) o tom informuje na sociálnej sieti.

V Trnavskom a Prešovskom kraji privolali hasičov k 10 udalostiam, v Košickom kraji zasahovali v súvislosti s intenzívnym dažďom deväťkrát. „Pomoc hasičov bola potrebná najmä pri odčerpávaní vody zo zatopených cestných komunikácií, pivníc a priestorov rodinných domov, pri odstraňovaní popadaných stromov z ciest, striech a elektrických vedení. Na mnohých miestach hasiči naďalej zasahujú,“ uviedlo Prezídium HaZZ.

Podľa riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline Jaroslava Kapusniaka je najvážnejšia situácia v Liptovských Sliačoch v okrese Ružomberok. „Nad obcou sa pravdepodobne vybrežil miestny potok a najvážnejšia situácia je momentálne v jej spodnej časti. Nasadené sú profesionálne hasičské jednotky, zaktivizované sú dobrovoľné hasičské zbory obcí a pomáhajú aj občania,“ doplnil Kapusniak.

Pavol V. obvinený v kauze lustrácií ide do väzby

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info