HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Francúzska značka L’Oréal odstráni z produktov slová ako „bieliaci“ či „svetlý“

Ilustračné foto - TASR

Francúzska kozmetická značka L’Oréal odstráni z obalov svojich produktov slová ako „bieliaci“ či „svetlý“. Urobí tak v reakcii na celosvetové protesty proti rasizmu, uviedla v sobotu agentúra AFP.

„Skupina L’Oréal sa rozhodla odstrániť z obalov svojej pleťovej kozmetiky slová ako ‚biely/bielenie‘, ‚svetlý/zosvetlenie‘ či ‚bledý‘,“ píše sa vo vyhlásení.

Toto oznámenie nadväzuje na štvrtkové rozhodnutie značky Unilever, ktorá v Indii a Bangladéši premenuje krém na zosvetlenie pleti s názvom Fair & Lovely (Svetlý a krásny).

Unilever vysvetlil, že v tomto názve prestane používať slovo ‚fair‘ (svetlý), pretože sa „zaviazal, že bude oslavovať všetky odtiene pleti“.

Neprirodzená diéta vychudnutej Adele (32): Kilá sa čoskoro vrátia, varuje odborníčka

Tlak na kozmetické či potravinárske spoločnosti, aby v niektorých prípadoch zmenili svoje názvoslovie, sa začal po vypuknutí protestov vyvolaných násilnou smrťou Afroameričana Georgea Floyda a sformovaní sa v podstate už celosvetovo pôsobiaceho hnutia Black Lives Matter.

Firma Johnson & Johnson tak napr. minulý týždeň oznámila ukončenie výroby niektorých produktov radu Neutrogena a Clean & Clear, ktoré sa v Ázii a na Blízkom východe predávajú ako krémy na redukciu tmavých škvŕn.

Niekoľko amerických spoločností zvažuje úplnú zmenu log svojich značiek. Jednou z nich je spoločnosť Mars, ktorej značka Uncle Ben’s má ako logo podobizeň Afroameričana.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info