HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Antonio Banderas považuje infarkt za najlepšiu vec, aká sa mu kedy prihodila

Antonio Banderas / Instagram (#antoniobanderasoficial)

Hollywoodsky herec Antonio Banderas oslávi v lete 60. narodeniny a hoci to na ňom nie je vidieť, začína už riešiť aj zdravotné ťažkosti. Už pred tromi rokmi prekonal infarkt, za ktorý je však osudu paradoxne vďačný, píše portál Kinotip2.

„Jedna sestra v nemocnici mi vysvetlila, že srdce je skladiskom emócií. A varovala ma, že sa v najbližších mesiacoch budem cítiť smutný“ zveril sa Banderas. „Mala pravdu. Nikdy som nebol precitlivený, skôr som vždy bol za drsňáka, ale zrazu som plakal pri filme alebo pri počúvaní hudby. Pochopil som, že vo mne bolo veľa emócií, ktoré sa chceli dostať na povrch. Viem, že budem znieť ako blázon, ale infarkt bol tou najlepšou vecou, ​​aká sa mi kedy prihodila,“ dodal herec.

Maradona je Boh: Talianska televízna moderátorka vzdáva poctu nástennej maľbe Maradonu

Keď sa uzdravil a vrátil sa k natáčaniu drámy Bolesť a sláva, režisér Pedro Almodóvar si všimol, že sa v ňom „niečo zmenilo“. Banderas zrazu dokázal prejaviť skryté prežitky, čo sa hodilo k jeho úlohe rozpolteného umelca.

Slávny Španiel však môže infarktu pripísať aj ďalšie pozitíva: konečne sa donútil prestať fajčiť, zvoľnil pracovné tempo a začal venovať viac času svojej rodine. „Moja dcéra, priatelia, rodina, to sú tie ozajstné, najcennejšie aspekty života,“ uzavrel herec.

Lev Tolstoj bol prvým odporcom „systému“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info