HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Únia autodopravcov navrhuje vypovedať zmluvu so spoločnosťou SkyToll, hrozia obnovením protestov

Ilustračné foto - TASR

Predsedníctvo Únie autodopravcov Slovenska (UNAS) sa spoločne s členmi rozhodlo, že pokiaľ sa nezačne konať na novom výberovom konaní a neznížia sa náklady pre dopravcov na zľavách v mýtnom systéme, tak budú pripravení obnoviť protesty.

Uvádza sa to v otvorenom liste vláde SR. Do konca júna 2020 je podľa UNAS možné bez dodatočných nákladov vypovedať zmluvu so spoločnosťou SkyToll, ktorá prevádzkuje mýtny systém.

V otvorenom liste vláde UNAS tvrdí, že tým by sa vytvoril priestor na prípravu nového, modernejšieho a efektívnejšieho mýtneho systému. „Spolu s požiadavkami na úpravu daní a poplatkov sme navrhovali, aby sa zrušil neefektívny a predražený mýtny systém a nahradil sa dočasne iným, čím by sa navýšili zdroje do rozpočtu Národnej diaľničnej spoločnosti na opravy a údržbu ciest,“ konštatuje sa v otvorenom liste, ktorý agentúre SITA v piatok za UNAS poskytol jej predseda Stanislav Skala.

Únia v otvorenom liste ďalej vyzýva ministra dopravy Andreja Doležala, „aby začal konať na výberovom konaní, ktoré nebolo transparentné už za predchádzajúcej vlády Smeru-SD, a už pri prvých protestoch v roku 2010 na to upozorňovala UNAS, že mýto vykazuje stále závady a peniaze z výberu mýta, ktoré dopravcovia poctivo platia za každý kilometer, sa nevracajú do infraštruktúry“.

ŠOK: Investigatívny novinár Aktualít si našiel v schránke náboj

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info