HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Rodičom obete sa po Lipšicovom odstúpení z prípadu uľavilo

Daniel Lipšic. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Daniel Lipšic bol advokátom 17-ročnej Judity, ktorá je obžalovaná z vraždy svojho 16-ročného kamaráta Tomáša, len necelý mesiac. 

„Správu o vypovedaní plnej moci pánom Lipšicom som dostala od sestry, prijali sme to s úľavou a so zadosťučinením,“ povedala pre Nový Čas Tomášova mama Andrea.

„V tomto prípade osoba pána Lipšica nemala absolútne žiaden vplyv na proces, najdôležitejšie sú dôkazy,“ komentoval podľa denníka informáciu o vypovedaní moci právny zástupca poškodenej rodiny Ján Halagan.

Pojednávanie v kauze vraždy Kuciaka sa chýli ku koncu, myslí si prokurátor Novocký

O tom, že sa bývalý minister spravodlivosti s advokátskou praxou rozhodol Juditu neobhajovať, informoval v stredu portál TVnoviny televízie Markíza. „Klient napriek poučeniu advokátom trvá na tom, aby advokát postupoval podľa jeho pokynu,“ vysvetlil Lipšic svoje rozhodnutie vzdať sa prípadu.

TVnoviny pripomínajú, že zosnulý Tomáš mal utŕžiť až 51 bodných rán. Judita na svoju obranu tvrdila, že za Tomášovu smrť je zodpovedný falošný odpočtár elektriny. Polícia ale na mieste zaistila viacero nožov spolu s DNA, ktoré nepotvrdilo prítomnosť ďalšej osoby na mieste činu.

Pavol V. obvinený v kauze lustrácií ide do väzby

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info