HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Prokurátor dal návrh na vzatie do väzby obvineného Pavla V. z kauzy lustrácií

Ilustračné foto - TASR

Prokurátor podal na súd návrh na vzatie do väzby obvineného bývalého vysokého funkcionára Policajného zboru  (PZ) Pavla V., stotožnil sa tak s návrhom vyšetrovateľa.

TASR o tom informoval prokurátor z Krajskej prokuratúry v Bratislave Oliver Janíček. Pavla V. zadržali v stredu (24. 6.) príslušníci Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) v súvislosti s vyšetrovaním lustrácií novinárov.

„V trestnej veci obvineného Pavla V. bol 25. júna 2020 Krajskej prokuratúre Bratislava predložený vyšetrovací spis spolu s podnetom vyšetrovateľa PZ na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby,“ uviedol pre TASR Janíček.

ŠOK: Investigatívny novinár Aktualít si našiel v schránke náboj

Dodal, že službukonajúci prokurátor sa po preskúmaní vyšetrovacieho spisu stotožnil s návrhom vyšetrovateľa Policajného zboru a podal na Okresný súd Bratislava III návrh na vzatie obvineného do väzby. Existuje totiž podľa neho obava, že bude pôsobiť na svedkov, znalcov, spoluobvinených alebo inak mariť objasňovanie skutočností závažných pre trestné stíhanie

Pavla V. obvinili zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a neoprávneného nakladania s osobnými údajmi v súvislosti s lustrovaním ďalších osôb, ktoré nie sú súčasťou novinárskej obce. V súčasnosti je podľa polície postavený mimo služby.

Doteraz čelil podľa polície jednému obvineniu pre podozrenie zo spáchania rovnakých skutkov, teda za neoprávnené nakladanie s osobnými údajmi a zneužitie právomoci verejného činiteľa, v súvislosti s lustrovaním nebohého Jána Kuciaka.

AKTUÁLNE: Kollár opakuje, že diplomovku spravil zákonne, chce však požívať už len svoje meno (aktualizácia)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info