HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Pavol V. obvinený v kauze lustrácií ide do väzby

Ilustračné foto - TASR

Pavol V. obvinený v kauze lustrácií ide do väzby. Rozhodol o tom sudca Okresného súdu Bratislava III z dôvodu, že by mohol na slobode ovplyvňovať svedkov. TASR o tom informoval hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

Sudca pre prípravné konanie zobral policajta postaveného mimo služby do kolúznej väzby z dôvodnej obavy, že by mohol ovplyvňovať svedkov. Voči tomuto rozhodnutiu podal Pavol V. sťažnosť, o ktorej po doručení bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave.

Pavla V. obvinili zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a neoprávneného nakladania s osobnými údajmi v súvislosti s lustrovaním ďalších osôb, ktoré nie sú súčasťou novinárskej obce. V súčasnosti je podľa polície postavený mimo služby.

Pojednávanie v kauze vraždy Kuciaka sa chýli ku koncu, myslí si prokurátor Novocký

Doteraz čelil podľa polície jednému obvineniu pre podozrenie zo spáchania rovnakých skutkov, teda za neoprávnené nakladanie s osobnými údajmi a zneužitie právomoci verejného činiteľa, v súvislosti s lustrovaním nebohého Jána Kuciaka.

O lustrovaní novinárov vypovedal pred senátom Špecializovaného trestného súdu v januári aj exnovinár a niekdajší riaditeľ kontrarozviedky SIS Peter Tóth. Podľa vlastných slov mu lustráciu s obálkami 28 novinárov odovzdal osobne Marian K. Ten je obžalovaný z objednávky vraždy Jána Kuciaka. Podľa prokuratúry si mal Marian K. objednať Kuciakovu vraždu z pomsty za články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info