HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR SLOVENSKO

Malachovský oznámil koniec kariéry! Operný spevák po dvoch rokoch priznal, že trpí sklerózou multiplex

Zdroj: Facebook (Čo ja viem)

Úspešný operný spevák Martin Malachovský (52), manžel moderátorky Ivety Malachovskej (54), opúšťa Slovenské národné divadlo. Dôvodom je drvivá diagnóza sklerózy multiplex, na ktorú sa u neho prišlo už pred dvoma rokmi. Od tej doby sa jeho stav stále zhoršuje, píše portál Blesk.

O svojom vážnom neurologickom ochorení nechcel operný spevák Martin Malachovský najprv vôbec hovoriť, ale choroba počas dvoch rokov postúpila tak ďaleko, že sú jej stále sa zhoršujúce príznaky už aj vidieť. „Udrelo mi to na centrum rovnováhy a nerád by som skončil na javisku tak, že budem divákom na smiech. Nechcem byť svojou vlastnou karikatúrou,“ zveril sa zdrvený umelec Novému Času.

Rodina i najbližší priatelia síce vedia, čím si prechádza, priznať to pred širokou verejnosťou sa však najskôr zdráhal. „Pýtal som sa sám seba, koho že zaujíma to, že nemôžem chodiť, že sa potácam, že sa mi zhoršil zrak a musím odísť z divadla?! Ale potom som si povedal, že asi to má význam, aby ľudia pochopili, čo je skleróza multiplex.“

Pravda o finále SuperStar: Víťazka Piešová spievala v bolestiach a mala ústa plná krvi!

Prvé symptómy na sebe začal pozorovať už pred tromi rokmi – to zistil, že nedokáže ísť rovno. Domnieval sa však, že to súvisí s operáciou bedrového kĺbu, ktorú v tom roku absolvoval. Neskôr mali zasa lekári podozrenie na kliešťovú encefalitídu, nakoniec však diagnostikovali sklerózu multiplex.

„Šokovalo ma to. Tiež som si poplakal. Za slzy som sa nikdy nehanbil,“ priznáva uznávaný operný spevák. „Musel som to najprv absorbovať, ani neviem, ako som tie prvé dni, týždne i mesiace prežil. Snažil som sa to prekonať, vyhnať z hlavy, ale nešlo to.“

„Mám za sebou niekoľko bezsenných nocí, kedy som premýšľal a všetko zvažoval. Uvedomil som si, že určitá etapa končí. Prehodnotil som život a pozerám sa na veľa vecí inak,“ pripúšťa Malachovský, ktorý má obrovskú oporu vo svojej manželke, ktorú slovenskí televízni diváci poznajú z relácie Dámsky klub.

Miro Žbirka o živote v socializme: Toto po mne chceli v Rusku!

„Ivka je úžasná, tolerantná žena, stojí pri mne a pomáha mi. Súčasťou choroby je aj to, že človek si prestane veriť, začne o sebe pochybovať. Vtedy musí mať pri sebe niekoho, kto ho chápe. A Ivka a naša dcéra Kika sú pre mňa veľkou oporou.“

Ako sám dodal, snažia sa aj naďalej čo najlepšie fungovať, ale choroba ho na každom kroku obmedzuje – a to aj v celkom bežných úkonoch, aké sa môžu zdravým ľuďom zdať až smiešne jednoduché.

„Mám napríklad problém zaviazať si šnúrky na topánke. Okrem toho, že sa cítim pohybovo neistý, bývam veľmi unavený. Napríklad keď sedím a idem vstať, musím si chvíľu zvyknúť, než to ustojím a urobím prvý krok. Tá neistota je v každom pohybe.“ Aj z toho dôvodu sa musel rozlúčiť s divadlom, pretože si nemôže dovoliť rýchle prezliekanie medzi scénami či točenia po javisku.

Finalista SuperStar skončil vo väzbe: Domáce násilie a nôž v ruke!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info