HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Vláda chce cez mobily získavať informácie o ľuďoch prichádzajúcich z „nebezpečných“ krajín

Na snímke minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). FOTO TASR - Pavel Neubauer

Opätovné zavedenie povinnej štátnej karantény je podľa Krajčího otázka na konzílium odborníkov a ústredný krízový štáb, má totiž súvis aj s opätovným vyhlásením núdzového stavu v krajine.

Vláda chce pomocou mobilných operátorov získavať informácie o ľuďoch prichádzajúcich z krajín, ktoré Slovensko nezaradilo do zoznamu bezpečných. Pred rokovaním vlády to uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Je to však podľa neho stále v štádiu riešenia, k takejto kontrole by bolo totiž potrebné zmeniť legislatívu. Ako minister doplnil, mobilných operátorov už požiadali, aby občania, ktorí sa nachádzajú v nie bezpečných krajinách, dostali sms správu, že sú v takejto krajine a že po príchode na Slovensko majú rešpektovať všetky usmernia regionálneho Úradu verejného zdravotníctva.

Opätovné zavedenie povinnej štátnej karantény je však podľa Krajčího otázka na konzílium odborníkov a ústredný krízový štáb, má totiž súvis aj s opätovným vyhlásením núdzového stavu v krajine.

Prezidentka bude v stredu testovaná na nový koronavírus, tvrdí Krajčí

Krajčí tiež informoval, že v prípade siedmich potvrdených prípadov koronavírusu v Čadci ide o dohľadávané kontakty na základe predchádzajúcich pozitívne testovaných v tomto regióne. „V Čadci je pravdepodobnosť, že to má súvis s blízkym regiónom Karvinej a Sliezska, kde je naozaj veľmi veľa pozitívnych ľudí, ktorí sa nakazili najmä v bani. Uvidíme ďalej, budeme situáciu sledovať. To isté je aj o dohľadávaní kontaktov v Revúcej, kde bolo pozitívne potvrdené, že práve prišli baníci z tejto lokality, z českej Karvinej, sem na Slovensko,“ dodal šéf rezortu.

Na masívne testovanie podľa ministra ešte nie je čas. Ak sa však situácia bude zhoršovať a do nemocníc budú pribúdať prípady, čo sa zatiaľ nedeje, rezort zváži ďalšie opatrenia. Podľa neho však posledný nárast infikovaných na nový koronavírus nepotvrdzuje, že by na Slovensku bola druhá vlna epidémie.

Hasiči zasahujú pri dopravnej nehode, zraneniam podľahla jedna osoba (foto)

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info