HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Testy nepotvrdili prítomnosť koronavírusu v kancelárii prezidentky

Prezidentka SR Zuzana Čaputová. FOTO TASR - Jakub Kotian

Nakazený koronavírusom nie je žiaden zamestnanec kancelárie a nakazená nie je ani samotná prezidentka.

Testy nepotvrdili prítomnosť koronavírusu v kancelárií prezidentky Zuzany Čaputovej. Agentúru SITA o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec. Nakazený koronavírusom nie je žiaden zamestnanec kancelárie a nakazená nie je ani samotná prezidentka.

Tá musela zrušiť svoj dnešný denný program po tom, ako sa zistilo, že jeden z pracovníkov kancelárie prišiel do kontaktu s osobou, u ktorej sa potvrdila prítomnosť ochorenia Covid-19. Hlava štátu dnes mala na Slovensku privítať rakúskeho prezidenta Alexandra Van der Bellena.

Ak nebudú ľudia zodpovední, vláda bude musieť uvažovať o opatreniach, povedal Mikulec

„Vzhľadom na to, že jeden zo zamestnancov prezidentskej kancelárie prišiel do kontaktu s osobou pozitívne testovanou na koronavírus, ruší prezidentka svoj plánovaný program a do piatka preventívne zostáva v domácej karanténe,“ uviedol ráno hovorca.

Testy nepreukázali prítomnosť ochorenia ani u zamestnanca, ktorý prišiel do styku s nakazenou osobou. „Testy dnes nepotvrdili prítomnosť koronavírusu v KP SR. Zamestnanec, u ktorého existovalo riziko nákazy vzhľadom na kontakt s infikovanou osobou, mal negatívny test na Covid-19. Rovnako tak aj prezidentka Zuzana Čaputová. Naďalej však zostávajú v platnosti prijaté preventívne opatrenia a program prezidentky je až do výsledkov opakovaného testovania v najbližších dňoch zrušený,“ dodal Strižinec.

Matovič nevyzve Kollára k odstúpeniu z funkcie (aktualizácia)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info