HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Odídenci zo strany Spolu sa zaregistrovali pod značkou ODS, Sulík vraj chce získať generála Macka

Generál Pavel Macko, Zdroj: TASR

Bývalí členovia politickej strany Spolu sa zaregistrovali na Ministerstve vnútra SR pod značkou Občianski demokrati Slovenska (ODS).

Agentúru SITA o tom v tlačovej správe informovala hovorkyňa ODS Kristína Slezáková. Zakladajúci členovia ODS sú bývalí členovia strany Spolu, ktorí odišli na protest proti jej novému zelenému smerovaniu, pre ktoré sa novozvolené vedenie strany údajne rozhodlo bez predchádzajúcej diskusie s členskou základňou.

V ODS by malo figurovať 11 bývalých členov Spolu, medzi nimi Róbert Greizinger, Roman Dianiška, Ján Liščák, Matúš Mandrák, Milena Fejérová, Ľubica Reháková či Branislav Slezák.

Členovia ODS uviedli, že vlastnú politickú stranu v najbližšom období zakladať nebudú. Registrácia v prvom rade slúži na rezerváciu názvu Občianski demokrati Slovenska a zároveň otvára ďalšie možnosti do budúcnosti.

Ak nebudú ľudia zodpovední, vláda bude musieť uvažovať o opatreniach, povedal Mikulec

„ODS je voľné združenie ľudí, ktoré sa hlási k princípom občianskej demokracie, práve občiansku demokraciu považujú za najlepší spôsob spravovania a kontroly vecí verejných. Prvoradým cieľom ODS je spájať ľudí, ktorí hodnoty občianskej demokracie považujú za kľúčové pre rozvoj a fungovanie Slovenskej republiky a konsolidáciu občianskej pravice,“ uviedla ODS v tlačovej správe.

Ako napísali Aktuality.sk, predseda SaS a minister hospodárstva Richard Sulík by chcel vo svojej strane vidieť podpredsedu SPOLU generála Pavla Macka. Strane SaS totiž po odchode bývalého ministra obrany Ľubomíra Galka chýba expert na obranu. Náhradou by sa mohol stať práve spomínaný Macko.

Podľa Aktualít sa Macko ešte o svojom budúcom politickom osude nerozhodol. „Ale je pravda, že premýšľam, čo ďalej a či vôbec pokračovať v politike. SPOLU sa mení, musím si vyhodnotiť, či je v ňom ešte dosť miesta pre moje politické predstavy a smerovanie,“ dodal generál. 

Macko tvrdí, že plánuje doriešiť prípad jeho syna Martina, ktorý bol právoplatne odsúdený za útoky fekáliami a močom na ženy v Bratislave. Macko v tom prípade hovorí o rozsiahlom organizovanom zločine justičnej mafie. O svojom odchode alebo zotrvaní v strane SPOLU sa chce rozhodnúť v priebehu nasledujúcich týždňov. 

Ak B. Kollár prácu nevysvetlí, Za ľudí bude trvať na vyvodení zodpovednosti

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info