HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Koalíciu diplomom nerozbiješ

Fotokoláž / Redakia (via Pixabay, TASR)

Boris Kollár nie je Andrej Danko a politickí trpaslíci len ukazujú svoju nemohúcnosť.

Aktuálna výzva strany Za ľudí smerom k Borisovi Kollárovi, aby vyvodil politickú zodpovednosť, je v mnohých smeroch falošná. Lebo stačilo málo, aby aj oni vykrikovali niekde z mimoparlamentného priestoru podobne, ako to teraz robí Progresívne Slovensko pod vedením Ireny Bihariovej.

Rovnako, ako to robí už rozpadnutá strana Spolu. Treba si uvedomiť, že to bol práve jej súčasný predseda Juraj Hipš, ktorý celú kauzu spustil. Ťažko povedať, o čo týmto politickým trpaslíkom ide, ale vyzerá to na frontálny útok na hnutie Sme rodina, ktoré aj sám Igor Matovič označil ako stabilný pilier koalície.

Ak sa ešte stále cítia ukivdení svojim volebným výsledkom a myslia si, že týmto rozbijú koalíciu a spustia tak predčasné voľby, sú pravdepodobne na veľkom omyle. Matovič sa evidentne opustiť pozície nechystá, na to sa má príliš rád. A má na to príliš rád aj Borisa Kollára. Celé to vyzerá len na vytĺkanie politického kapitálu na kauze, ktorú chcú pripodobniť k plagiátorstvu Andreja Danka. Až na to, že Kollár jasne a zrozumiteľne vysvetlil, ako to s jeho prácou bolo.

Kiska je už zase zázračne zdravý

Kiskovci by si ale mali uvedomiť, že pozíciu predsedu parlamentu si takto nevydobyjú. Tá patrí Sme rodina, či už Kollár na svojom poste ostane, alebo nie. A neúspešná koalícia PS/Spolu sa do parlamentu vďaka takýmto eskapádam zrazu len tak nedostane. Ani keby rozbili pár poslaneckých klubov a niekto ohrdnutý by k nim naskočil.

A nikto z nich ani zázračne nenahrabe dramaticky vyššie politické preferencie. Na to nemajú ani ľudí, ani program, ani vlohy a najmä ani obľúbenosť. Namiesto čítania Kollárových prác by si tak radšej mohli prečítať nejaké kvalitné materiály z oblasti politológie. Lenže to by nesmeli všetky mainstreamove médiá písať len na požiadavku svojich oligarchov.

Takýto frontálny útok na koalíciu tu nebol ani za čias Smeru. Zaujímavé, že odrazu počuť všetkých tých, na ktorých sa už medzičasom aj zabudlo.

Tri anti-utópie – tri modely pretvorenia  Homo Sapiens (Valentin Katasonov)

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info