HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Fico vyzval Pellegriniho na odchod z vedenia NRSR, nahradiť ho má Blanár

Podľa Juraja Blanára táto vláda zrušila ľuďom všetky sociálne istoty. FOTO - TASR

Predseda Smeru-SD Robert Fico vyzval Petra Pellegriniho, aby sa vzdal funkcie podpredsedu Národnej rady (NR) SR. Smer-SD mieni na post navrhnúť Juraja Blanára.

Pellegriniho a jeho kolegov, ktorí oznámili odchod zo strany, vyzval, aby si vyrovnali členstvo v Smere-SD. Fico uviedol, že sa na tom zhodli na utorkovom stretnutí predsedníctva i poslaneckého klubu strany. Rovnako vyzvali predsedov parlamentných výborov, aby sa vzdali funkcií.

V budúcom týždni sa podľa Fica stretne predsedníctvo strany. Majú na ňom odvolať všetkých členov okresných organizácií, ktorí nemajú záujem spolupracovať so Smerom-SD. Následne chcú vymenovať nových okresných i krajských predsedov tam, kde chýbajú. Po doplnení straníckych štruktúr zvolá Smer-SD podľa Fica mimoriadny snem, kde sa budú riešiť otázky generálneho manažéra a nových podpredsedov strany. Fico chce podľa svojich slov úplne nových, mladých podpredsedov, no mali by medzi nich patriť aj osvedčené tváre.

Pellegrini dostal podľa Fica funkciu podpredsedu parlamentu vďaka Smeru-SD. Čo najrýchlejšie by mali odídenci opustiť aj funkcie šéfov parlamentných výborov. Na post predsedu výboru na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS) navrhne Smer-SD Mariána Saloňa, nahradiť má Erika Tomáša. Na poste predsedu výboru pre nezlučiteľnosť funkcií by mal Richarda Rašiho nahradiť Boris Susko. A za šéfa výboru na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) navrhnú namiesto Petra Žigu poslanca Martina Nemkyho.

Fico bude podľa svojich slov veľmi rád, ak budú so Smerom-SD spolupracovať aj súčasný podpredseda Robert Kaliňák či člen predsedníctva Martin Glváč.

Je prirodzené, že OĽaNO bude obsadzovať pozície prednostov okresných úradov, tvrdí šéf SaS

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info