HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Sýrskeho vojaka zadržali, lebo na internete vyznával lásku Asadovej dcére

Na ilustračnej snímke v popredí vpravo sýrsky prezident Bašár Asad a naľavo ruský minister obrany Sergej Šojgu pred spoločným rokovaním v Damasku 23. marca 2020. / TASR (AP)

Sýrske úrady minulú sobotu zadržali vojaka sýrskej armády, ktorý na internete vyznával lásku jedinej dcére prezidenta Bašára Asada, 16-ročnej Zajn. Informoval o tom v pondelok denník The Times of Israel.

Vojak, označovaný ako Jazan Sultání, začal minulý týždeň na internete videá a odkazy určené pre Zajn Asadovú, v ktorej jej vyznával lásku, žiadal jej otca o jej ruku a sľuboval jej oddanosť až do smrti.

Vojakove aktivity na internete vyvolali v Sýrii rozruch: kým časť diskutérov ho podporovala a nabádala, aby vytrval vo svojej láske, iní ho varovali pred dôsledkami jeho opovážlivosti a pred zahrávaním sa s Asadovcami.

Nemenovaný sýrsky bloger tak napr. napísal, že „boli aj iní, ktorí na sociálnych médiách prišli so svojimi skromnými žiadosťami (k Asadovi) a odvtedy ich tu už viac nevídame. Podľa môjho názoru ste veľmi blízko k červenej čiare“.

Minulú sobotu niekto, kto sa označil za vojakovho brata, zverejnil na konte Jazana Sultáního na sieti Facebook príspevok, v ktorom tvrdil, že Jazan bol zatknutý a zbitý.

Ďalšie správy uverejnené odvtedy na Sultáního konte požadujú, aby americký prezident Donald Trump dal zavraždiť Bašára Asada a aby bol „hrdina Jazan“ prepustený na slobodu.

Kanadská polícia varuje saudského disidenta, že sa stal terčom Saudskej vlády

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info