HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA ZAHRANIČIE

Rusko má v pláne schváliť daňové úľavy pre domáce IT spoločnosti s cieľom urýchliť rozvoj technologického priemyslu

Ilustračné foto / Pixabay

Ruské IT firmy môžu mať podľa plánu stanoveného premiérom Michailom Mišustinom výrazne nižšie dane z príjmu a platby za poistenie, informuje portál RT.

Predpokladá sa, že platby do poisťovne sa znížia zo 14 percent na 7,6 percenta, pričom daň z príjmu by sa mohla znížiť na tri percentá zo súčasnej úrovne 20 percent, uviedol ruský denník Vedomosti s odvolaním sa na dvoch vládnych predstaviteľov.

Okrem toho predseda vlády údajne ponúkol zrušenie dane z pridanej hodnoty (DPH) za reklamy na vývoj softvéru a IT na zahraničných digitálnych platformách a poskytnutie špeciálnych dotácií pre vývojárov.

Navrhované opatrenia, o ktorých sa predpokladá, že budú trvalé, budú pravdepodobne oznámené v blízkej budúcnosti, uviedli vládne zdroje. Výhody sa budú vzťahovať iba na podniky, ktoré zarábajú najmenej 90 percent zo svojich príjmov z predaja softvéru a služieb, pričom sa venujú vývoji a implementácii.

Izraelský spyware je namierený proti marockému novinárovi, tvrdí Amnesty International

Zatiaľ nie je jasné, koľko to bude stáť federálny rozpočet, ale úradníci sa údajne domnievajú, že vláda má všetky potrebné prostriedky.

Po schválení môžu zmeny v daňových zákonoch zvýšiť vývoz ruského softvéru, posilniť konkurencieschopnosť domácich IT firiem a podporiť miestnych vývojárov. Tieto opatrenia môžu zároveň povzbudiť viac ruských spoločností, ktoré sú v súčasnosti registrované v zahraničí, aby sa vrátili domov.

Začiatkom tohto mesiaca ruský prezident Vladimir Putin usporiadal videokonferenciu s vládnymi predstaviteľmi, aby prediskutoval rozvoj odvetvia IT, čo sa ukázalo ako kľúčová úloha v národnom hospodárstve v dôsledku obmedzení súvisiacich s Covid-19. Putin nariadil, aby bol pripravený plán na stimulovanie rozvoja tohto odvetvia, vrátane riešenia komplexného prepracovania daní.

Amazon pozastavil reklamnú kampaň na novú kontroverznú knihu o trans ľuďoch

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info