HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Matovič sa nechal od Kollára nachytať

nahá žena holá
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Ministra Krajčího kritizujú za liknavosť sprava-zľava. Možno by mu pomohla nejaká splnomocnenkyňa od Borisa Kollára.

Tým, že Igor Matovič nechal celú vládu hlasovať o vzniku nového postu splnomocnenkyne vlády pre rodinu, sa nechal dokonale nachytať. Lebo Krištúfková nevydržala vo funkcii ani päť dní a post zrazu ostáva neobsadený. Je to vlastne priznanie, že sme takúto funkciu ani nepotrebovali a išlo len trafiku pre Kollárovu poslankyňu.

Vzhľadom na Matovičovu ochotu urobiť pre šéfa hnutia Sme rodina, čo mu na očiach vidí, sa tak možno ešte dočkáme niekoľkých zbytočných postov a následných strápnení, lebo Kollár má tých bývalých priateliek naozaj dosť. A možno sa to stane novou módou. V tom prípade by premiér mohol nechať Hegerovi schváliť napríklad nejakého splnomocnenca pre starostlivosť o peniaze, alebo Budajovi niekoho, kto sa mu postará o ochranu ochranárov.

Niektorí vládni poslanci pripúšťajú obavy pred druhou vlnou pandémie

Nevadí, že je to náplňou činnosti ich ministerstiev, veď aj ministerstvo práce má v gescii – a dokonca aj v názve – záležitosti týkajúce sa rodiny. Každopádne ak by niekto pomoc naozaj potreboval, je to minister zdravotníctva Marek Krajčí. Veď aj jeho hovorkyňa priznala, že pre pandémiu koronavírusu „nemal priestor a čas na klasických sto dní na ‚zabývanie sa‘ a predstavenie vízií v rezorte.“

To si všimli aj ambulantní lekári, ktorí Krajčího za jeho liknavosť už stihli pekne skritizovať. Ďalším v rade bol bývalý minister zdravotníctva Tomáš Drucker, ktorý súčasného šéfa rezortu dokonca obvinil z toho, že ukrátil verejné zdroje o 30 mil. eur, lebo sadol na lep farmafirmám. Ostáva len veriť, že im sadol iba na lep.

Takže ak niekam treba nejakého splnomocnenca vlády, je to oblasť zdravotníctva. O dušu tam síce spolu so svojim nespočetnými konzíliami a štábmi pomáha aj Matovič, ale ako vidno, nestačí to. Keď si tam ani ďalej nebudú vedieť dať rady tak, ako doposiaľ, môžu ešte osloviť Borisa Kollára. Ten by mohol mať nejakú splnomocnenkyňu vo svojom košiariku.

Andrej Babiš: „Počúvajte matku zem a otca slnka!“ (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info