HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Počet nakazených v spojitosti s bitúnkom stúpol na 1029

Na archívnej snímke z 27. septembra 2017 čerstvo zabité ošípané visia v bitúnku spoločnosti Tönnies v meste Rheda-Wiedenbrück v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko. FOTO TASR/DPA

„Sme svedkami rozšírenia nákazy, aké sme doposiaľ nezaznamenali,“ vyhlásil krajinský premiér Armin Laschet.

Nákazu koronavírusom SARS-CoV-2 v spojitosti s bitúnkom v nemeckej spolkovej Severné Porýnie-Vestfálsko potvrdili už u 1029 zamestnancov, informovala v sobotu agentúra DPA. Zdravotnícke úrady sa snažia dostať situáciu pod kontrolu a vykonali už viac ako 3120 testov.

Prvé správy o rozšírení nákazy v jednom z najväčších nemeckých bitúnkov v meste Rheda-Wiedenbrück v okrese Gütersloh sa objavili v stredu 17. júna, keď bolo pozitívne testovaných zhruba 400 jeho zamestnancov. Do piatku sa počet nakazených v bitúnku firmy Tönnies zvýšil na 803.

„Sme svedkami rozšírenia nákazy, aké sme doposiaľ nezaznamenali. Stále je možnosť ho lokalizovať, ale ak sa to zmení, budeme potrebovať v regióne zaviesť širší lockdown,“ vyhlásil v piatok krajinský premiér Armin Laschet.

Bitúnok musel v dôsledku vypuknutia nákazy zastaviť svoju prevádzku. Všetkých nakazených, ako aj osoby, ktoré s nimi boli v kontakte, umiestnili do karantény.

Voľné nedele v obchode by boli ekonomická samovražda, vyhlásil B. Kollár

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info