HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Okupácia časti poľského územia bola nevyhnutnosťou pre porážku Nemcov, napísal Ľ. Blaha

Ilustračné foto: shutterstock

„Ruský národ je hrdinský národ. Žiaden iný národ sa vo vojne proti fašistom neobetoval tak, ako Rusi a preto je našou morálnou povinnosťou im za to ďakovať a chrániť dejiny pred falšovaním a prepisovaním,“ uviedol Ľ. Blaha vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

Okupácia časti poľského územia bola v čase vojny taktickou vojenskou nevyhnutnosťou, vďaka ktorej ZSSR mohol neskôr Nemecko poraziť. V súvislosti s článkom ruského prezidenta Vladimíra Putina v americkom časopise National Interest o druhej svetovej vojne to napísal na sociálnej sieti poslanec Smeru-SD Ľuboš Blaha.

„Vyvražďovanie Slovanov nebola náhoda – nemeckí nacisti nás považovali za podradnú rasu, čo je odporný rasistický predsudok, ktorý sa v západných kultúrach neobjavil s Hitlerom, ale prežíval v nich od stredoveku a objavuje sa dodnes. ZSSR nenesie vinu za vypuknutie vojny – naopak, snahu o vojenské spojenectvo proti Hitlerovi, o ktoré sa Sovieti snažili, odmietli Briti, Francúzi aj Poliaci,“ píše ďalej Blaha vo svojom statuse.

 

Podľa Blahu západné demokracie nesú za vypuknutie vojny priamu zodpovednosť, pretože v Mníchove zradili Česko-Slovensko.  „Ďakujeme ruskému prezidentovi, že to pripomenul,“ napísal poslanec.

Taktická dohoda Molotov-Ribbentrop tak mala umožniť Sovietom pripraviť sa na vojnu a napokon ju vyhrať. „Ruský národ je hrdinský národ. Žiaden iný národ sa vo vojne proti fašistom neobetoval tak, ako Rusi a preto je našou morálnou povinnosťou im za to ďakovať a chrániť dejiny pred falšovaním a prepisovaním,“ uviedol Ľ. Blaha vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

 

Dnes už môžem s hrdosťou oznámiť, že som členom Smeru, napísal Blaha

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info