HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Krištúfková vylúčila kamarátsky vzťah s Marianom K.

Petra Krištúfková. FOTO - TASR

Poslankyňa Národnej rady (NR) SR a splnomocnenkyňa vlády pre rodinu Petra Krištúfková (Sme rodina) vylúčila akýkoľvek kamarátsky vzťah s Marianom K., kamarátsky vzťah mala s jeho bývalou manželkou Karolínou. Pre TASR to uviedlo hnutie Sme rodina.

„Pozvanie na dovolenku vrátane cesty iniciovala pani Karolína, poslankyňa Krištúfková to spolu s deťmi prijala,“ reagovalo hnutie na medializované fotografie Krištúfkovej z jachty Mariana K., ktorý je obžalovaný v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Hnutie zdôraznilo, že ide o stretnutie z roku 2009, kedy ešte nikto nemohol tušiť, že sa z Mariana K. stane „závadová osoba“. „Samotné médiá, ktoré sa teraz tejto téme venujú, vtedy z Mariana K. robili verejne známu osobu, ktorá bola na titulných stránkach. Vtedy naozaj nikto nemohol tušiť, čoho a akých skutkov sa dopustí. Z tohto dôvodu hnutie Sme rodina nepovažuje sa správne spájať meno poslankyne Krištúfkovej s osobou Mariana K., nakoľko sa poslankyňa stýkala len s jeho manželkou Karolínou, a to pred rokom 2010,“ zdôraznilo.

Keďže sú medializované fotografie z roku 2009, Krištúfková si podľa tlačového oddelenia Sme rodina s istotou nespomína, či Marian K. vtedy svoju exmanželku na lodi navštívil. Hnutie dodalo, že Krištúfková už všetky otázky k tejto téme jasne vysvetlila.

Do toho, v akej európskej frakcii je Sme rodina, nebude Kollárovi „kecať“ žiadny partner, vyhlásil šéf parlamentu

Medializované fotografie majú pochádzať z počítača dcéry Mariana K., ktorý zaistila polícia pri razii v jeho dome. Viacerým médiám ich sprístupnila medzinárodná novinárska organizácia (OCCRP). Spoločná fotka Krištúfkovej s Marianom K. medzi zadržanými fotografiami podľa denníka Sme nie je.

O vzťahoch medzi Krištúfkovou a Marianom K. majú podľa portálu aktuality.sk a Denníka N svedčiť aj správy z mobilu obžalovaného. Krištúfková mu mala poslať správy, ktoré sa pravdepodobne týkali spoločných stretnutí ešte v roku 2015. Pre Nový Čas Krištúfková uviedla, že sa s Marianom K. napokon nestretla a že si nepamätá, že by ho za posledných päť až šesť rokov vôbec niekde videla.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info