HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Fond vzájomnej pomoci má na účte už 660 tis. EUR. Úrad vlády ich začne prerozdeľovať

peniaze
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Úrad vlády (ÚV) SR má budúci týždeň schváliť konečnú podobu prerozdeľovania financií z Fondu vzájomnej pomoci. Zriadi špeciálny webový portál, ľudia následne budú môcť požiadať o príspevok z fondu.

Finálne projekty, ktoré sa budú uchádzať o pomoc, zverejní na webe a bude ich môcť podporiť aj verejnosť. Pre TASR to povedal vedúci ÚV Július Jakab. Vo fonde, ktorý založil premiér Igor Matovič (OĽaNO) začiatkom apríla, je aktuálne vyše 660.000 eur.

Portál úradu vlády bude v správe neziskovej organizácie Ľudia ľuďom. „Po spustení portálu sa budú môcť prihlásiť so žiadosťami ľudia, ktorí budú mať záujem o príspevok z fondu. Po spracovaní žiadostí sa zverejnia všetky projekty, ktoré splnia podmienky,“ povedal pre TASR Jakab. Aktuálne sa podľa neho dolaďujú mechanizmy na preverovanie týchto žiadostí. Následne má úrad vlády osloviť osoby, ktoré budú súčasťou dohľadu nad prerozdeľovaním príspevkov.

Krištúfková trávila dovolenku na Kočnerovej jachte, priznala sa aj k vzájomnej komunikácii

„Na začiatku budúceho týždňa sa majú stretnúť zástupcovia úradu vlády so zástupcami neziskovej organizácie Ľudia ľuďom a ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny. Majú schváliť konečné fungovanie a konečnú podobu prerozdeľovania pomoci,“ doplnil šéf úradu vlády.

Fond predstavil Matovič ako spoločné rozhodnutie koaličných strán s tým, že doň budú prispievať poslanci koalície. Má ísť o formu pomoci pre ľudí zasiahnutých koronakrízou. Podľa informácií na transparentnom účte do fondu zatiaľ posielajú peniaze poslanci za OĽaNO a Sme rodina.

Polícia začala ďalšie trestné stíhanie v prípade Kiskových videonahrávok

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info