HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Srdiečko mi bije po voľnej nedeli,“ povedal Matovič

Na snímke vľavo predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) a vpravo hlavný hygienik SR Ján Mikas. FOTO TASR - Jakub Kotian

„Výhrada vo svedomí je somarina,“ povedal Matovič o možnom riešení voľných nedieľ v obchodoch pre predavačky.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) verí, že situácia ohľadom možného zavedenia voľných nedieľ v obchodoch sa ešte len „dostane do normálu“ a predavačky budú môcť stráviť tento deň spolu so svojimi rodinami. Zároveň však platí, že predseda vlády nechce voľné nedele „lámať cez koleno“ a dodrží koaličnú dohodu.

„Srdiečko mi bije po voľnej nedeli, zodpovednosť za Slovensko káže, že nebudeme nadraďovať voľnú nedeľu tomu, aby tu bol spoločný záujem očistiť Slovensko od mafie. A nebudeme riskovať, že to využije SaS ako zámienku na odchod z koalície. Pripadalo by mi to trápne, ale nebudeme pokúšať.“

MIMORIADNE: Ruší sa zákaz nedeľného predaja (aktualizácia)

 

Matovič zároveň verí, že sa mu podarí Sulíka presvedčiť, aby predsa len na Slovensku voľné nedele v obchodoch boli. „Výhrada v svedomí je somarina,“ povedal ďalej Matovič s tým, že napríklad v Medzilaborciach alebo v Podbrezovej či v iných regiónoch s veľkou nezamestnanosťou, by takéto opatrenie nešlo uplatniť, lebo majitelia by to predavačkám v obchodoch neakceptovali a vyhodili ich.

„Dávať niekomu právo a tváriť sa že však vlastne bude slobodný a dopredu viem, že on to právo na tú slobodu si nemôže uplatniť, je klamanie toho človeka, klamanie celého Slovenska a naozaj pre mňa Potemkinova dedina a absolútne neúčinné riešenie, lebo jednoducho by to nechránilo práve tých najzraniteľnejších,“ vyhlásil premiér.

Matovič neuznáva svedomie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info