HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

„Národ má vždy rád zradu, ale nenávidí zradcov,“ povedal Fico (aktualizácia)

Predseda strany Smer-SD Robert Fico. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Strana Smer pripravuje personálnu obmenu a chce dať priestor mladým ľuďom.

„Národ má vždy rád zradu, ale nenávidí zradcov,“ povedal v piatok predseda Smeru-SD Robert Fico. Podľa neho to čo urobili odchádzajúci poslanci, ktorí sa pripájajú k Petrovi Pellegrinimu, bolo „absolútne neslušné voči strane Smer-SD“.

Fico očakáva, že poslanci sa vzdajú svojich funkcií v parlamentných výboroch a Pellegrini sa vzdá postu podpredsedu Národnej rady SR. Strana Smer podľa neho pripravuje personálnu obmenu a chce dať priestor mladým ľuďom. Okrem toho strana opäť zostaví tieňový kabinet.

Aktualizované 19.6. o 12.05 hod.

„Bude to zásadná zmena vo vedení strany, som pripravený na zmenu môjho postavenia,“ dodal na brífingu Fico. Nevyjadril sa jednoznačne, či je ochotný odstúpiť z postu predsedu, povedal však, že „nemá záujem utekať v tejto situácii“.

OĽaNO chce od žien vedieť dôvod interrupcie

„Chcem ponúknuť nový model riadenia strany. Bol už ponúknutý, no nebol prijatý,“ vyhlásil. Ficove slová sú ďalšou reakciou na fakt, že 11 poslanci Smeru-SD na čele s podpredsedom strany Petrom Pellegrinim sa rozhodli odísť zo strany. Fico ich aktivitu označil za zradu a má dve vysvetlenia tohto aktu.

„Buď je to úmyselné rozbíjanie ľavice, alebo došlo k obrovským hodnotovým rozdielom. Niektorí páni z tejto skupiny mali napríklad problém s 13. dôchodkami,“ poznamenal na margo odchádzajúcej skupiny.

V stredu (17. 6.) oznámilo ďalších desať poslancov parlamentu, že sa pridáva k projektu expremiéra a podpredsedu Smeru-SD Petra Pellegriniho, ktorý nedávno oznámil, že v strane končí. K Pellegrinimu sa pripojili podpredsedovia strany Richard Raši a Peter Žiga, členka predsedníctva Denisa Saková a tiež poslanci Ľubica Laššáková, Ján Ferenčák, Matúš Šutaj Eštok, Peter Kmec, Erik Tomáš, Róbert Puci a Ján Blcháč. Pellegrini verí, že číslo nie je konečné a že do septembra sa im podarí stranu zaregistrovať.

Kluby koalície sa poradia o podpore prípadného návrhu odvolať z vedúcich funkcií poslancov Pellegriniho skupiny

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info