HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Syn Alexandra Dubčeka si neželá, aby meno jeho otca bolo spájané s Ficom

Robert Fico. Zdroj: TASR/Pavol Zachar

„Pán Fico nám nikdy nepomáhal a neodpovedal mi ani na doporučený list, kde som ho žiadal o podporu pamiatky môjho otca,“ povedal Pavol Dubček.

Syn Alexandra Dubčeka, Pavol Dubček, nechce, aby meno jeho otca bolo spájané s predsedom strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Robertom Ficom. Pavol Dubček tak reagoval na medializované informácie, že Fico by si ako predseda Dubčekovej nadácie zachoval istý vplyv v strane Smer-SD. Malo ísť o súčasť Ficovej ponuky Petrovi Pellegrinimu, že mu uvoľní predsednícky post v strane za určitých podmienok.

„Môj otec bol úprimný človek, mal ľudí rád a odovzdal sa im. Preto si neželám, aby bolo jeho meno spájané s pánom Ficom,“ povedal agentúre SITA Pavol Dubček, ktorý je predsedom Spoločnosti Alexandra Dubčeka.

Prototypom odchodu zo strany je Robert Fico, povedal P. Pellegrini

Podľa vyjadrenia Pavla Dubčeka Nadáciu Alexandra Dubčeka založil jeho otec tesne pred autonehodou v roku 1992. Po jeho smrti požiadal Pavla Dubčeka o spoluprácu Ján Sekaj, ktorý bol priateľom Alexandra Dubčeka. Spoločne pripravili v rámci nadácie viacero aktivít na medzinárodnej úrovni vrátane podpory slovenských študentov na zahraničných univerzitách. Neskôr pre nedostatok financií pokračovali ako Spoločnosť Alexandra Dubčeka.

„Pán Fico nám nikdy nepomáhal a neodpovedal mi ani na doporučený list, kde som ho žiadal o podporu pamiatky môjho otca,“ povedal Pavol Dubček. Ako ďalej poznamenal, z vedenia Smeru-SD dostal odpoveď iba od Mareka Maďariča. Pavla Dubčeka preto prekvapilo, že sa o jeho otca Fico zaujíma.

Výbor Národnej rady bude riešiť podnety týkajúce sa Fica a Gogu na júlovom zasadnutí

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info