HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Peking hlási, že situácia v meste je „mimoriadne vážna“

Policajti a pracovníci bezpečnostnej služby s ochrannými rúškami proti šíreniu nového typu koronavírusu hliadkujú pred obytnými blokmi po zavedení nových karanténnych opatrení v Pekingu v pondelok 15. júna 2020. / TASR (AP Photo/Andy Wong)

Situácia v čínskej metropole Peking je „mimoriadne vážna“, oznámil v utorok hovorca mestskej administratívy Sü Che-ťien v súvislosti s novými prípadmi nákazy novým koronavírusom. Úrady už spustili hromadné testovanie obyvateľstva a v takmer 30 štvrtiach Pekingu zaviedli karanténu.

„V súčasnosti je najdôležitejšou a najnaliehavejšou úlohou rozhodne predísť epidémii a kontrolovať ju,“ povedal na tlačovej konferencii Sü Che-ťien s tým, že mesto musí „prijať čo najodhodlanejšie, najrozhodnejšie a najprísnejšie opatrenia“, aby dostalo situáciu pod kontrolu.

Podľa agentúry AFP Peking nahlásil v utorok 27 nových prípadov nákazy koronavírusom. Ich celkový počet tak za posledných päť dní stúpol na 106.

Transparentne a po novom, tak Matovičovsky

Novým ohniskom nákazy je veľké farmárske trhovisko Sin-fa-ti, čo vyvolalo obavy možnej druhej vlny epidémie nového koronavírusu.

Úrady zatvorili v utorok úrady ďalšie trhovisko – Tchien-tchao-chung-lien. Nachádza sa vo štvrti Si-čcheng. Koronavírus tam zistili jednému zo zamestnancov.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) uviedla, že nový výskyt koronavírusu je vzhľadom na veľkosť Pekingu dôvodom na obavy. „Je potrebné to prešetriť a kontrolovať. A presne to robia čínske úrady,“ uviedol riaditeľ núdzových operácií WHO Mike Ryan.

Prvé zážitky z dovolenky pri mori po korone

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info