HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Liberáli chcú ustanoviť nedeľu ako pracovný deň (fikcia)

Ilustračné foto: shutterstock

Možno by stálo za úvahu v momentálnej situácii ustanoviť aj konzílium na posudzovanie mentálnych schopností politikov.

Predstavte si, že by ostatné parlamentné voľby dopadli úplne inak a Progresívne Slovensko spolu napríklad so stranou SaS by získali 25 % všetkých hlasov. A rozhodli by sa zákonom zničiť nedeľu ako sviatok bez práce.

Nepredstaviteľné? Prečo by malo byť? Aj súčasný nápad na zatvorenie prevádzok a obchodov, ktorému okrem opozičných poslancov drukuje aj Matovič a niekoľko poslancov jeho hnutia OĽaNO, je totiž predovšetkým ideologickou záležitosťou.

A tak by sa mohlo v prípade iného výsledku volieb napríklad stať, že by sme mali všetko zatvorené v stredu. Lebo to niekomu prišlo ako dobrý nápad…

Syn Alexandra Dubčeka si neželá, aby meno jeho otca bolo spájané s Ficom

Aj súčasné rozhodnutie Úradu verejného zdravotníctva nechať obchody posledný deň v týždni bez zákazníkov totiž nemá evidentne s koronakrízou už veľa spoločné. Na rovinu – úrad je štátny, hlavný hygienik Mikas je s Matovičom kamarát a tak čísla nečísla, aj keď už covid nateraz Slovenskom prehrmel, hygienici stále zrejme hlavne na premiérovo želanie držia predavačky aj ľudí mimo obchodov. Nepomáhajú ani apely prezidentky, ani poslancov.

Otázkou ale je, prečo zákaz neplatí napríklad aj na štadióny. Veď celý týždeň tam napríklad futbalisti trénujú. A potom šatne netreba vydezinfikovať? V nedeľu napríklad? Asi preto, že správny vládca preferuje metódu „chlieb a hry“. Aj keď tu to evidentne neplatí, lebo teraz si v nedeľu čerstvý chlieb nekúpite. Nuž, asi Matovič nebude taký múdry vládca.

Stále pritom proklamuje, že všetko sa riadi len a len konzíliom a odborníkmi. Ak je to teda takto, možno by bolo dobré ustanoviť aj konzílium na posudzovanie mentálnych schopností politikov.

Erudovaní psychiatri by zasadali a zasadali, až kým by neprišli na to, že napríklad veľká časť súčasnej vlády aj poslancov nezodpovedá psychologickému profilu vhodného lídra. A pravdepodobne ani úplne normálneho človeka.

Následne by mohli znovu vyhlásiť núdzový stav. Dôvod – „máme ako premiéra Matoviča“. Odporúčanie by potom mohlo byť – „zachráň sa kto môžeš“.

Ľudia majú šetriť, poslancov sa to však netýka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info