HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

RegioJet po vlakoch obnovuje aj medzinárodné autobusové linky zo Slovenska

FOTO TASR – Štefan Puškáš

Z Bratislavy do Viedne aktuálne jazdí deväť autobusových spojov Regiojetu, zastavujú aj na Schwechate.

Spoločnosť RegioJet po obnovení medzinárodnej vlakovej dopravy medzi Slovenskom a Českom začína po troch mesiacoch znovu prevádzkovať aj medzinárodné autobusové linky zo SR. Z Bratislavy do Viedne aktuálne jazdí deväť autobusových spojov v každom smere s tým, že zastavujú na obvyklých zastávkach, vrátane viedenského letiska Schwechat.

Informoval o tom v pondelok hovorca RegioJet-u Aleš Ondrůj s tým, že autobusy dopravcu začnú od 19. júna opäť spojovať Bratislavu aj s Prahou, Brnom a Budapešťou, a to dvakrát denne v každom smere. Spolu s vlakovými spojmi tak spoločnosť bude prevádzkovať denne celkovo päť spojení medzi Bratislavou a českou metropolou.

RegioJet ako prvý dopravca obnovil medzinárodnú vlakovú dopravu medzi Českom a Slovenskom 7. júna. „Spoločnosť prevádzkuje dva vlaky v každom smere na trase Praha – Košice a späť a tri vlaky v každom smere na trase Praha – Brno – Bratislava a späť,“ uviedol hovorca RegioJet-u Aleš Ondrůj. Vlaky RegioJet-u začnú od 30. júna jazdiť z Prahy cez Brno, Bratislavu a slovinskú Ľubľanu do chorvátskej Rijeky a od 3. júla aj do Budapešti.

Letiská v Bratislave a Košiciach po troch mesiacoch začínajú opäť vybavovať pravidelné lety

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info