HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

O polnoci sa skončil núdzový stav, mimoriadna situácia trvá naďalej

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič (uprostred), člen permanentného krízového štábu Robert Mistrík (druhý sprava), šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (druhý zľava) a podpredsedníčka vlády SR pre investície a informatizáciu Veronika Remišová (vľavo) / TASR - Michal Svítok

Núdzový stav sa skončil o polnoci zo soboty (13. 6.) na nedeľu. Návrh na zrušenie núdzového stavu schválila vláda na rokovaní počas uplynulého týždňa. Mimoriadna situácia trvá naďalej aj po ukončení núdzového stavu.

K dátumu zrušenia núdzového stavu sa ruší pracovná povinnosť na zabezpečenie výkonu zdravotnej starostlivosti, takisto zákaz uplatňovania práva na štrajk. Zákaz uplatňovania práva pokojne sa zhromažďovať sa zrušil už od stredy (10. 6.). Núdzový stav v dôsledku pandémie nového koronavírusu vláda vyhlásila 16. marca 2020.

Mimoriadnu situáciu vyhlásila vláda uznesením z 11. marca 2020. „Mimoriadna situácia nemá zákonom určené časové ohraničenie,“ uviedla pre TASR Michaela Paulenová z tlačového odboru rezortu vnútra. Dodala, že ak to bude potrebné, ďalšie opatrenia budú prijímané prostredníctvom ustanovení zákona o civilnej ochrane obyvateľstva.

Záznamy o činnosti permanentného krízového štábu neexistujú

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info