HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Chceme sa vysporiadať s kvalitou vysokých škôl, tvrdí Gröhling

Univerzita Komenského v Bratislave. FOTO - TASR

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) tvrdí, že je potrebné sa vysporiadať s kvalitou vysokých škôl.

„Tým nenaznačujem, že budeme rušiť vysoké školy, ale určite budeme tlačiť na ich kvalitu, aby sa diverzifikovali a v prvom kvartáli budúceho roka by sme chceli priniesť nový zákon o vysokých školách,“ poznamenal Gröhling.

O prípadnom zániku vysokých škôl, či o tom, ktoré vysoké školy zaniknú, by mal podľa neho rozhodovať predovšetkým záujem študentov o štúdium. Reagoval tak na stredajšie (10. 6.) rozhodnutie vlády o odňatí štátneho súhlasu s pôsobením súkromnej vysokej školy s názvom Akadémia médií, odborná vysoká škola mediálnej a marketingovej komunikácie v Bratislave.

Okrem 11 súkromných vysokých škôl na Slovensku ďalej pôsobí aj 20 verejných a tri štátne vysoké školy. Ďalších päť zahraničných vysokých škôl má oprávnenie ministerstva školstva poskytovať na území Slovenskej republiky vysokoškolské vzdelávanie podľa právnych predpisov štátu ich sídla. Súčasný zákon o vysokých školách prijali v roku 2002, odvtedy prešiel vyše 50 novelizáciami.

Prototypom odchodu zo strany je Robert Fico, povedal P. Pellegrini

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info