HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI SLOVENSKO

Strelca z Horoviec odsúdili na 25 rokov väzenia

Ilustračné foto: pixabay.com

Na následky streľby na hasičskej zábave v obci Horovce vlani zomrel jeden mladý človek, ďalších dvoch strelec zranil. Súd v Trenčíne už vyniesol rozsudok.

Na 25 rokov odňatia slobody odsúdil v piatok (12. 6.) Okresný súd (OS) v Trenčíne 36-ročného Martina C., ktorý pred rokom zastrelil na hasičskej zábave v obci Horovce v Púchovskom okrese nelegálne držanou zbraňou 20-ročného Jakuba a zranil ďalších dvoch ľudí. Jeden z nich, 22-ročný Martin, podľahol strelnému zraneniu hlavy o štyri dni neskôr.

Podľa prokurátora došlo k streľbe na diskotéke v Horovciach v sobotu 22. júna 2019 nadránom. Na jej následky zomrel jeden mladý človek, ďalších dvoch strelec zranil – jedného výstrelom do hlavy, druhého do brucha. Zo skutku polícia obvinila Martina C., ktorý po streľbe ušiel do lesa.

Syn dobodal otca kuchynským nožom

Polícia ho po rozsiahlej pátracej akcii po niekoľkých hodinách zadržala. Policajný vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami v súbehu s obzvlášť závažným zločinom vraždy sčasti dokonaným, sčasti v štádiu pokusu.

„Bezdôvodne, bez akéhokoľvek konfliktu zastrelil dvoch mladých ľudí, tretí prišiel o obličku a štvrtý stihol jeho besneniu uniknúť tým, že odskočil do kríkov. Vzhľadom na charakter skutku a na psychiatrický posudok bude zo strany prokuratúry navrhovaný trest na doživotie,“ povedal po hlavnom pojednávaní prokurátor.

Rozsudok nie je právoplatný, odvolali sa proti nemu advokát obvineného i prokurátor. O treste tak bude rozhodovať krajský súd.

Zdravotníci zachraňovali dobodanú ženu, zadržali aj podozrivého

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info