HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

O post šéfa Lesov SR zabojujú vo finále výberového konania Juraj Koch a Matej Vigoda

Bývaý generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Marián Staník. Foto: SITA/Branislav Bibel

O najvyššom poste štátneho podniku Lesy SR sa bude rozhodovať 22. júna 2020.

Do druhého kola výberového konania na generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy Slovenskej republiky postúpili dvaja uchádzači. O post šéfa Lesov SR zabojujú vo finále Juraj Koch a Matej Vigoda.

O najvyššom poste štátneho podniku sa bude rozhodovať v druhom kole výberového konania, ktoré sa uskutoční 22. júna 2020 v budove Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) v Bratislave. Agentúru SITA o tom informoval Daniel Hrežík z Odboru komunikácie a marketingu MPRV SR.

„Prioritou MPRV sú objektívne, transparentné a profesionálne výberové konania. Agrorezort hľadá manažéra lesníkov, ktorý sa bude vedieť postaviť k lesníkom tvárou v tvár a bude hájiť podstatu lesníctva, brániť a zastávať česť lesníkov a ich dôležité postavenie v krajine,“ ozrejmil Daniel Hrežík.

Bývalý obchodný riaditeľ Lesov SR Tomáš K. a podnikateľka Lucia Ď. budú väzobne stíhaní

Do výberového konania na pozíciu generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy Slovenskej republiky sa prihlásilo osem uchádzačov. Na samotné výberové konanie, ktoré sa konalo 11. júna 2020 v centrále štátneho podniku v Banskej Bystrici, sa dostavilo šesť kandidátov.

„Uchádzači o funkciu predstavili svoj návrh koncepcie a stratégie štátneho podniku a absolvovali odborný test zameraný predovšetkým na správu štátneho podniku a štátnu správu lesného hospodárstva. Hodnotiaca komisia pracovala v zložení zástupcov MPRV SR a aj neštátnych vlastníkov lesov Slovenska,“ vysvetlil Daniel Hrežík.

Prvé kolo výberového konania úspešne absolvovali dvaja kandidáti. Prvým je Juraj Koch, absolvent lesníckeho odboru na Technickej univerzite vo Zvolene, ktorý pôsobil v urbárskych spoločenstvách Hliníku nad Váhom, Predmieri a aktuálne v Urbárskom spolumajiteľstve Bytča.

NAKA opäť zasahuje proti korupcii v Štátnych lesoch

Druhým úspešným kandidátom z prvého kola je Matej Vigoda, aktuálne poverený generálny riaditeľ Lesov SR, absolvent fakulty ekológie a environmentalistiky TUZVO, ktorý pôsobil v Mestských lesoch Banská Belá a v odštepnom závode Lesy SR Beňuš.

O najvyššom poste štátneho podniku sa bude rozhodovať v druhom kole výberového konania. „Okrem odborných znalostí uchádzačov, budú rozhodovať aj manažérske schopnosti, zručnosti a kompetencie kandidátov. Kladené im budú otázky logické, konkrétne, jednoznačné, navzájom nadväzujúce, rešpektujúce osobnosť, v súlade so všeobecne platnými a etickými normami, na základe ktorých je možne adekvátne daného uchádzača posúdiť,“ dodal Daniel Hrežík.

Lesy Slovenskej republiky, štátny podnik, sú najväčším správcom lesného majetku na Slovensku. Obhospodarujú takmer 900 000 hektárov lesných pozemkov, čo predstavuje bez mála 45 % lesného pôdneho fondu Slovenska.

Generálny riaditeľ štátneho podniku je štatutárnym orgánom podniku, menuje ho do funkcie minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ktorému je priamo podriadený. Štátny podnik dáva prácu takmer 4 000 ľuďom na Slovensku, zohráva tak významnú rolu v zamestnanosti a to často na takých miestach, kde niet okrem lesníctva a poľnohospodárstva iného uplatnenia.

Pred úradom vlády demonštrovalo do 200 ľudí proti vláde Igora Matoviča

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info