fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Minister dopravy a výstavby žiada umožniť opätovné fungovanie autoškôl

Ilustračné foto - TASR

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (Sme rodina) požiadal Ústredný krízový štáb, aby prerokoval možnosť fungovania autoškôl počas koronakrízy. Informovalo o tom v utorok ministerstvo s tým, že zároveň pripravilo zmenu vyhlášky, ktorá umožní vyučovať 100 percent teórie online.

„Uvedomujem si, aké závažné dôsledky spôsobili opatrenia proti šíreniu koronavírusu taxislužbám, či autoškolám a ďalším prevádzkam v rezorte dopravy. Teší ma, že v druhej fáze uvoľňovania prevádzok budú môcť taxikári voziť za sprísnených hygienických podmienok aj ľudí,“ povedal Doležal.

„Intenzívne však pracujeme na pomoci ďalším zasiahnutým prevádzkam, medzi nimi aj autoškolám,“ ubezpečil minister dopravy a výstavby.

Ombudsmanka žiada garanciu prístupu k interrupciám počas pandémie

Už v súčasnosti môže podľa rezortu dopravy prebiehať časť vodičského kurzu online, maximálne však 20 percent teoretickej výučby. Ministerstvo dopravy preto pripravilo zmenu vyhlášky, ktorá umožní 100 percent teoretického vyučovania online. Z dôvodu legislatívneho procesu môže novela vstúpiť do platnosti najskôr 23. mája 2020.

Povolenie praktickej časti výučby závisí od prerokovania žiadosti ministerstva na Ústrednom krízovom štábe. Rozhodujúce slovo, dodal rezort dopravy, tak bude mať v tomto prípade hlavný hygienik SR.

Napriek závažnosti ekonomických strát sú podľa ministerstva všetky opatrenia Ústredného krízového štábu v súlade s vývojom epidemiologickej situácie. Ministerstvo dopravy a výstavby ich plne rešpektuje a verí, že vďaka ich dodržiavaniu bude možné v krátkom čase obnoviť zatvorené prevádzky obchodov a služieb.

Strana Za ľudí vyzýva hlavného hygienika, aby zvážil opatrenie týkajúce sa pendlerov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info