fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI ZAHRANIČIE

Streľba v Missouri si vyžiadala päť obetí vrátane policajta aj strelca

Ilustračné foto / Pixabay

Päť ľudí vrátane policajného dôstojníka a strelca zahynulo pri streľbe na čerpacej stanici v Missouri, informuje HuffPost.

Medzi mŕtvymi sú aj traja civilisti, vyhlásil náčelník springfieldskej polície Paul Williams v pondelok.

Polícia dostala v nedeľu večer správy o „viacnásobnej streľbe“. Svedkovia uviedli, že vozidlo narazilo do obchodu na čerpacej stanici. Páchateľ následne vbehol dovnútra a spustil streľbu na zákazníkov aj zamestnancov, uviedol Williams. Prví dvaja dôstojníci, ktorí vošli dnu, boli postrelení.

Ďalší dôstojníci vytiahli zranených kolegov z obchodu a následne vošli dovnútra, kde našli troch mŕtvych. Strelec bol medzi mŕtvymi, údajne však išlo o samovraždu.

Muži v USA pašovali do väznice s pomocou dronov drogy či mobilné telefóny

Dôstojník Christopher Walsh zomrel v nemocnici, uviedol Williams. Pracoval v springfieldskej polícii tri a pol roka. Taktiež bol vojenským veteránom, ktorý pôsobil v armáde. Ďalší postrelený dôstojník je Josiah Overton, ktorého zranenia nie sú život ohrozujúce.

Obaja dôstojníci prejavili obrovskú statočnosť a ich činy sú skutočne hrdinské,“ uviedol Williams.

Údaje o ostatných obetiach streľby neboli zverejnené. Polícia sa stále snaží určiť motív streľby. Incident sa nedá označiť ako lúpež“, nakoľko strelec začal strieľať bez toho, aby od zamestnancov požadoval finančný obnos.

Japonec, ktorý dobodal 19 zdravotne postihnutých ľudí, bol odsúdený na trest smrti

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info