fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Otvorené sú tri hraničné priechody s Rakúskom, tri s Maďarskom, dva s Poľskom a 14 s Českom

TASR

V súčasnosti sú otvorené tri hraničné priechody s Rakúskou republikou, tri s Maďarskom, dva s Poľskou republikou a 14 s Českou republikou.

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová. Takisto pripomenula, že Slováci, ktorí sa vrátili zo zahraničia individuálne, sa musia podrobiť 14-dňovej domácej karanténe.

Tých Slovákov, ktorí požiadali o pomoc ambasády SR a s ich pomocou ich dopravia na Slovensko, odvezú automaticky do ubytovacích zariadení Ministerstva vnútra SR na povinnú karanténu.

Polícia rieši nezodpovedných Slovákov, ktorým teraz hrozia prísnejšie tresty

S Rakúskou republikou sú otvorené hraničné priechody Bratislava – Petržalka – Berg, Bratislava – Jarovce – Kittsee (cesta) a Bratislava – Jarovce – Kittsee (diaľnica).

Do alebo z Maďarska sa možno dostať cez hraničné priechody Milhosť – Tornyosnémeti, Medveďov – Vámosszabadi a Čunovo – Rajka (diaľnica).

S Poľskou republikou sú otvorené hraničné priechody Vyšný Komárnik – Barwinek a Trstená – Chyžné.

Keď ide o Českú republiku, dostať sa možno cez priechody Svrčinovec – Mosty u Jablunkova, Čadca – Milošová – Šance, Klokočov – Bíla, Makov – Bílá-Bumbálka, Lysá pod Makytou – Střelná, Horné Srnie – Brumov- Bylnice, Drietoma – Starý Hrozenkov, Nová Bošáca – Březová, Moravské Lieskové – Strání, Vrbovce – Velká nad Veličkou, Skalica – Sudoměřice (nová cesta), Holíč – Hodonín, Brodské – Lanžhot a Brodské Břeclav (diaľnica).

Polícia rieši nezodpovedných Slovákov, ktorým teraz hrozia prísnejšie tresty

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info