fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Internetom sa šíria videá vyrobené iránskymi študentmi, na ktorých pršia baklažány na Teherán (VIDEÁ)

Fotokoláž / Redakcia HD

Päť iránskych študentov sa v televíznom prenose ospravedlnilo za výrobu videí, na ktorých je vidieť, ako ľudí v hlavnom meste Iránu ohrozuje baklažán padajúci z neba, informuje BBC.

Videá, ktoré ukazujú zeleninu dopadajúcu na ľudí a autá, sa šírili na perzských sociálnych sieťach. Podľa iránskej tlačovej agentúry Tasnim, bolo päť iránskych študentov zatknutých za „znepokojenie verejnosti“.

V televíznom prenose študenti umenia uviedli, že videá vytvorili pre univerzitný projekt. Reportérovi povedali, že chceli vyskúšať svoje zručnosti so špeciálnymi efektmi. Videá údajne zdieľali iba so svojimi priateľmi a nechceli ich šíriť online.

Irán je podľa údajov vlády jednou z najpostihnutejších krajín v súčasnej zdravotnej kríze. Vírus tam zabil 853 ľudí a infikoval takmer 15 000.

„Bohužiaľ, videá boli zneužité a je nám to veľmi ľúto,“ povedal jeden zo študentov.

Brig Gen Ali Zulqadri, vedúci teheránskych bezpečnostných síl, v reakcií uviedol, že súhlasí s tým, že videá boli zverejnené „omylom“. Študenti a televízny reportér, ktorý s nimi viedol rozhovor, mali na sebe masky, pravdepodobne ako prevenciu proti koronavírusu.

Jediným spôsobom, ako chrániť starších väzňov pred koronavírusom, je ich prepustenie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info