fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

AKTUÁLNE: Uzatvorenie hraníc spôsobuje kolaps dopravy v Bratislave

FOTO TASR - Pavol Zachar

Príjazd do Bratislavy lemujú desiatky kamiónov. Problémy sú aj na obchvate. 

Vodič, prichádzajúci v utorok ráno do Bratislavy, poslal Hlavnému denníku video, ktoré dokumentuje problémy v tranzitujúcej kamiónovej doprave. Situáciu podľa neho riadi polícia.

K nástupu kolapsu cestnej dopravy má mať dnes mimoriadny brífing aj združenie dopravcov ČESMAD Slovakia.

Aktualizácia 17.3. o 11:30 (SITA):

Polícia opäť dementuje informáciu, ktorá sa objavila na sociálnych sieťach, o uzatváraní Bratislavy v súvislosti s koronavírusom. Ako na sociálnej sieti uviedla bratislavská krajská polícia, rozsiahle kolóny nákladných vozidiel, ktoré sa tvoria na bratislavskom obchvate v smere do mesta, súvisia s uzatvorením štátnych hraníc Maďarska so Slovenskou republikou pre všetkých cudzincov a s tým spojených kontrol na maďarskej strane hraničného priechodu Čunovo – Rajka.

Z dôvodu, aby nedošlo k úplnému upchatiu obchvatu Bratislavy sú nákladné vozidlá odstavované na diaľnici D1 v smere od Trnavy približne na úrovni Zlatých pieskov a takisto na diaľnici D2 v smere od Malaciek, približne na úrovni Lamača. Nákladná doprava bude púšťaná postupne s ohľadom na aktuálnu situáciu v cestnej premávke. Polícia vodičov žiada, aby pri prejazde uvedeným úsekom zvýšili svoju pozornosť a rešpektovali pokyny policajtov, prípadne na prejazd využili podľa možnosti iné trasy.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info