fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Maďarsko o polnoci zatvorí štátne hranice

TASR

Maďarsko od dnešnej polnoci zatvorí štátne hranice so Slovenskom v súvislosti so šírením sa nového koronavírusu. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa polície Denisa Bárdyová.

Do krajiny pustia hliadky iba tamojších štátnych príslušníkov. Na Slovensku sa zatiaľ potvrdilo 72 ochorení, u väčšiny nakazených ide o mierny priebeh. V Maďarsku v tejto súvislosti evidujú aj prvú obeť.

„Dostali sme informáciu, že Maďarsko dňa 17. marca 2020 o 00.00 hod. uzavrie štátne hranice so Slovenskou republikou. Do Maďarska pustia len ich štátnych príslušníkov. Osobná doprava bude možná cez hraničný prechod Čunovo – Rajka a Medveďov – Vámosszabadi a nákladná doprava cez Čunovo – Rajka a Milhosť – Tornyosnémeti,“ informuje Bárdyová.

Slovensko eviduje 72 pozitívnych prípadov na vírus, opatrenia sa modifikujú

Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. V tejto súvislosti boli v krajine zavedené viaceré obmedzenia na zamedzenie šírenia ochorenia.

Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu a prijala ďalšie opatrenia, ktoré sú v platnosti od dnes. Ide o ďalšie zatváranie prevádzok, pričom platí, že sa to netýka potravín, drogérií, lekární či vybraných služieb, akými sú napríklad banky či poisťovne. Počet infikovaných ľudí na nový koronavírus stúpol na 72.

V Taliansku za jediný deň zomrelo ďalších 349 ľudí

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info