fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Ľudia nerešpektujú zákaz. Napriek hrozby nákazy sa zhromažďujú

Preplnené parkovisko pri obci Plavecké Podhradie / Facebook

Príroda láka mnohých Slovákov. Plné sú tatranské svahy, Záhorie aj Železná studnička.

Napriek pribúdajúcim prípadom koronavírusu u nás sa ľudia rozhodli zahodiť obavy a vybrali sa do prírody – či už na prechádzku alebo na lyže. Informoval portál Nového času. Na svahoch sa objavili niekoľkí lyžiari napriek tomu, že vleky ani iné rekreačné zariadenia tam nefungujú. „Takýto pohľad na lyžiarske svahy sa vidí veľmi zriedka – krásne upravená zjazdovka, skoro žiadni lyžiari dole, množstvo lyžiarov šliape hore a dokonca po strede zjazdovky šliapu turisti,“ povedal Tatranec Zbyňo.

Rada lyžuje aj Saša (28) z Popradu. „Hýbem sa a nečinne sedieť doma by bolo v takýto deň hriech. Myslím, že som neporušila nič z princípov správania sa pri epidémii, neprišla som s nikým do priameho kontaktu. Nebola som v žiadnej veľkej skupine, naopak, otužovala som a posilňovala organizmus.“ 

Zatvorená škola. Ako učiť deti doma … a nezblázniť sa

Nával turistov

Návalu turistov sa musela brániť aj obec Plavecké Podhradie v Malackom okrese. Na parkovisku zaznamenali množstvo áut, ktoré do obce cez víkend prúdili. „Vážení návštevníci! Verím, že nás to všetkých do prírody láka, ale chcel by som na Vás apelovať, že naozaj dodržujme pravidlá, ktoré sú nariadené v Slovenskej republike. V sobotu som musel za asistencie polície SR otáčať množstvo áut v Plaveckom Podhradí. Značky áut boli z celého západného a stredného Slovenska. Množstvo ľudí chcelo navštíviť Plavecký hrad. Žiadam Vás, a zároveň aj prosím, rešpektujte nariadenia Ústredného krízového štábu SR a zostaňte doma,“ reagoval starosta Július Papán na sociálnej sieti, kde zverejnili aj fotografie. Zavesili tam aj špeciálne upozornenie týkajúce sa dodržiavania zákazu zhromažďovať sa.

Plné parkovisko bolo aj na bratislavskej Železnej studničke. Boli tu mamičky s kočíkmi, bežci, cyklisti, ale aj prechádzky chtivých Bratislavčania. „My sme zatvorili všetko, čo sme mohli, prípadne sme dali upozornenia, nech sa ľudia napríklad na ihriskách nezhromažďujú,“ vraví hovorca Nového Mesta Marek Tettinger s tým, že lanovka na Železnej studničke, ktorá patrí pod ich mestskú časť, už nejazdí. Teraz zvažujú aj uzatvorenie Kuchajdy. „Ľudia sa nám tam zhromažďujú, takže pristúpime k takémuto kroku.“

Studnička s otáznikom

V prípade Železnej studničky, ktorá spadá pod magistrát hlavného mesta, je situácia iná. „Ľudí sme informovali prostredníctvom sociálnych sietí. Mestská polícia takéto priestory pravidelne kontroluje, obhliadky robia aj zamestnanci Mestských lesov,“ uviedol hovorca magistrátu Peter Bubla.

Rúško nevie nosiť ministerka ani šéf hmotných rezerv. Máme sa obávať?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info