fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Štefan Holý má byť namiesto ministra vicepremiérom

Podpredseda vlády pre legislatívu Štefan Holý Zdroj: SITA/Jana Birošová

Ministrom pôdohospodárstva za OĽaNO má byť Marcel Klimek.

Ekonomický expert hnutia Sme rodina Štefan Holý sa má stať vicepremiérom pre legislatívu a strategické plánovanie. Rezort dopravy by mal viesť Andrej Doležal, ktorý je riaditeľom pre inovácie v spoločnosti Towercom. Milan Krajniak tak pravdepodobne povedie ministerstvo práce. Informácie priniesol Denník N.

Novou informáciou je aj meno potenciálneho ministra pôdohospodárstva za stranu OĽaNO. Má ísť o Marcela Klimeka, ktorý v minulosti pôsobil v strane Nova. Známi nie sú nominanti na ministrov kultúry a životného prostredia.

Ustanovujúca schôdza parlamentu bude pravdepodobne do konca týždňa

Ako sme informovali už včera, SaS bude riadiť ministerstvá školstva (Branislav Gröhling), zahraničných vecí (Ivan Korčok) a hospodárstva (Richard Sulík, ktorý bude aj vicepremiérom pre ekonomiku). Mária Kolíková zo strany Za ľudí má byť ministerka spravodlivosti a Veronika Remišová je nominantka na vicepremiérku a ministerku pre regionálny rozvoj a investície.

Podľa informácií z kuloárov politických strán je nominantom OĽaNO na ministra financií Eduard Heger a na ministra zdravotníctva Marek Krajčí. Ministrom obrany sa pravdepodobne stane Jaroslav Naď a ministrom vnútra Gábor Grendel.

Premiérom bude Igor Matovič, predsedom parlamentu bude Boris Kollár.

Seniori nad 80 rokov by mali povinne ostať doma, tvrdí Matovič

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info