fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Španielsko pre koronavírus zakázalo občanom opúšťať svoje domovy

Muž s ochranným rúškom na tvári kráèa okolo prázdnych regálov v mäsiarstve 14. marca 2020 v Barcelone. V Španielsku aktuálne evidujú už 5737 prípadov nákazy novým koronavírusom, prièom len za posledných 24 hodín sa poèet tamojších infikovaných zvýšil o viac ako 1500. FOTO TASR/AP

Španielska vláda v sobotu v snahe spomaliť šírenie nového koronavírusu zakázala obyvateľom opúšťať svoje domovy s výnimkou chodenia do zamestnania alebo nakupovania základných zásob. Informovala o tom tlačová agentúra AFP

Premiér Pedro Sánchez ohlásil obmedzenie pohybu po tom, ako došlo v 46-miliónovom Španielsku k prudkému nárastu prípadov nákazy novým druhom koronavírusu na vyše 5700.

Počet prípadov nákazy presiahol v sobotu celosvetovo 151.000, pričom v 137 krajinách sveta zomrelo 5764 nakazených.

Nový koronavírus SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19, prvý raz zaznamenali koncom vlaňajšieho decembra v čínskom priemyselnom veľkomeste Wu-chan, odkiaľ sa rozšíril ďalej po krajine a do zahraničia.

Lekári v Taliansku skúšajú na koronavírus nový liek, výsledky sú zatiaľ zmiešané

Španielsko len od piatka potvrdilo viac než 1500 nových prípadov nákazy koronavírusom. Prípadov infekcie má krajina celkovo 5753, čo je po Taliansku druhý najvyšší počet v Európe.

V madridskej oblasti boli už predtým zatvorené všetky bary a reštaurácie so zámerom zamedziť šíreniu nákazy. Väčšinu prípadov infekcie dosiaľ zaznamenalo hlavné mesto Madrid.

Medzi tými, ktorí sa nakazili, sú aj dvaja členovia Sánchezovho vládneho kabinetu, líder krajne pravicovej strany Vox Santiago Abascal či bývalý generálny tajomník NATO Javier Solana.

Rusi sa pripravujú na Tretiu svetovú

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info