fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Malé hraničné prechody s Českom, Maďarskom a Rakúskom sú zatvorené, veľké zostávajú otvorené

TASR

Malé hraničné prechody s Českou republikou, Maďarskom a Rakúskom sú zatvorené, veľké zostávajú otvorené. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová, na veľkých hraničných prechodoch budú hasiči merať teplotu, policajti budú rozdávať letáky a upozorňovať ľudí na povinnú karanténu.

Kto nemá pobyt na Slovensku, cez hranice sa na územie SR nedostane. Tieto opatrenia sa týkajú všetkých hraničných prechodov okrem Poľska. Polícia však aj tam monitoruje pohyb aj správanie sa občanov. „Upozorňujeme, že aj tam je potrebné riadiť sa pokynmi policajtov a dodržiavať hygienické zásady,“ vysvetlila Bárdyová.

Pripomína, že 14-dňová karanténa platí pre každého, kto bol v uplynulých dňoch v zahraničí, a kto sa z neho bude teraz vracať. Polícia bude dodržiavanie povinnej karantény kontrolovať a v prípade jej porušenia bude hroziť sankcia do 1 659 eur, v najvážnejšej forme až desať ročné väzenie

Na hlavnú nemocnicu Moravy zaútočil hacker. Operácie musia urobiť inde

Bárdyová zároveň informovala, že polícia eviduje preťažené siete mobilných operátorov. „Žiadame občanov, aby využívali aj iné možnosti komunikácie, aby v prípade potreby bolo možné dovolať sa na tiesňové linky. V prípade otázok v súvislosti s koronavírusom je potrebné ich adresovať na už medializované stránky a čísla úradu verejného zdravotníctva, nie na linku 158. Pripomíname, že zneužitie tiesňových liniek je trestné,“ podotkla Bárdyová.

Zatvorené sú malé hraničné prechody s Českou republikou (Červený Kameň – Nedašova Lhota), s Maďarskom (Schengenská cesta medzi Čunovom – Rajkou, Obec Peťov – most cez hraničnú rieku, Kalonda – Ipolytarnoc, Tachty – Cered, Lenartovce – Banréve, Hosťovce – Tornádska, Buzica – Butos, Perín – Hidasnemeti, Slovenské Nové Mesto – Sátorljaújhelyy – peší, Trstená pri Hornáde – Keked, Skaroš – Holohaza, Veľký Kamenec – Pácin, Pribeník – Lácacséke) a s Rakúskom (Záhorská Ves – Angern – kompa, Bratislava – Kopčianska ulica prechod do Rakúska).

Ministerstvo vnútra cez SMS upozorňuje na dodržiavanie 14-dňovej karantény

Otvorené sú veľké hraničné prechody s Českou republikou (Čadca – Milošová – Šance, Svrčinovec – Mosty u Jablunkova, Klokočov – Bíla, Makov – Bíla-Bumbálka, Horné Srnie – Brumov-Bylnice, Drietoma – Starý Hrozenkov, Nová Bošáca – Březová, Moravské Lieskové – Strání, Lysá pod Makytou – Střelná, Vrbovce – Velká nad Veličkou, Brodské – Břeclav (diaľnica), Brodské – Lanžhot, Holíč – Hodonín, Skalica- Sudoměřice (nová cesta), Skalica- Sudoměřice (stará cesta)), s Rakúskom (Bratislava – Jarovce- Kittsee (diaľnica), Bratislava – Jarovce- Kittsee (stará cesta), Bratislava – Petržalka – Berg, Moravský Svätý Ján – Hohenau) a s Maďarskom (Bratislava Čunovo – Rajka (diaľnica aj stará cesta), Medveďov – Vámosszabadi, Komárno – Komárom, Štúrovo – Esztergom, Salka – Letkés, Šahy – Parassapuszta, Slovenské Ďarmoty – Balssagyarmat, Šiatorská Bukovinka – Salgótarján, Kráľ – Bánréve, Milhosť – Tornyosnémeti (kraj KE), Hraničný prechod Milhosť – Tornyosnémeti (kraj BB), Slovenské Nové Mesto – Sátoraljaújhely).

Plénum ústavného súdu dalo súhlas s väzbou u piatich zadržaných sudcov

Vodičom nákladných vozidiel udelili výnimku v dňoch 15. marca a 22. marca s cieľom zníženia koncentrácie vodičov nákladných motorových vozidiel na odpočívadlách, resp. odstavných plochách a zabezpečenia plynulého tranzitu cez územie Slovenskej republiky.

Mimoriadna situácia na Slovensku pre koronavírus platí od 12. marca. Doteraz bolo na Slovensku potvrdených 21 prípadov ľudí nakazených koronavírusom. Svetová zdravotnícka organizácia považuje šírenie koronavírusu za pandémiu.

EÚ ponúka migrantom za návrat do vlasti dvetisíc eur

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info