fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

AKTUALIZOVANÉ: Ďalšia rana pre Wall Street, Dow-Jones index klesol o 2000 bodov

Ilustračný obrázok / Pixabay

Wall Street zažíva ďalšiu ranu v súvislosti s indexom Dow, ktorý dnes klesol až o 2000 bodov. Informuje portál RT.

Dowov-Jonesov index stratil v prvých minútach obchodovania okolo 2000 bodov alebo viac ako deväť percent. S&P 500 klesol takmer o 200 bodov, zatiaľ čo Nasdaq Composite stratil 550 bodov, pričom každý klesol o osem percent a nastalo tak 15-minútové zastavenie obchodovania na burze v New Yorku.

Ide o druhé 15-minútové pozastavenie obchodovania na Wall Street za tento týždeň. Obchodovanie sa v pondelok krátko zastavilo potom, čo Dow klesol o takmer 1 900 bodov.

Dow Jones Industrial Average, známy aj ako Dow Jones alebo Dowov-Jonesov index, je burzový index a zároveň jeden z najznámejších indikátorov amerického akciového trhu.

Na ázijských trhoch nastali tiež obrovské straty. Kľúčový index All Ordinaries sa uzavrel na 7,23 percenta. Nasledoval japonský Nikkei 225, ktorý stratil 4,4 percenta. Hongkonská burza klesla na konci obchodného dňa o 3,4 percenta, zatiaľ čo kompozit v Šanghaji klesol o 1,52 percenta.

Čínska štúdia zistila, že koronavírus môže prejsť ďalej než je „bezpečná vzdialenosť“ a môže zostať vo vzduchu najmenej 30 minút

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info