fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Zatýkanie sudcov by sa nemalo zvrhnúť na populizmus

pixabay.com

Megapolicajná akcia, pri ktorej zatkli množstvo sudcov vrátane bývalej štátnej tajomníčky a podpredsedníčky Najvyššieho súdu SR, by sa nemala zvrhnúť na populistické orgie a hrdelné procesy.

Iste, je taká doba, kedy nič iné ako veľkohubé sľuby a teátro na ľudí nezaberá. Veď práve pred voľbami sme boli svedkami videoprenosov z Cannes alebo z Cypru a ich autor už dnes prakticky sedí na úrade vlády. Ale ak sa bavíme o trestnoprávnej zodpovednosti a potenciálnom pobyte za mrežami v rádoch rokov , treba byť u každého jedného prípadu zdržanlivý a najmä spravodlivý.

Samozrejme nie je možné poprieť, že bez dôkaznej situácie by nikdy pokyn na zatknutie sudcov neprišiel. Navyše podľa informácií z kuloárov bola akcia „Búrka“ vopred konzultovaná s prokuratúrou! Ale pri sudcoch, ktorí sú v aktívnej službe, musí dať súhlas so vzatím do väzby iba Ústavný súd a až potom Špecializovaný trestný súd prejednať návrh na vzatie do väzby.

Mafián Reichel potvrdzuje, že video o informáciách s Kiskom je pravdivé!

Na čo si však treba dať pozor, je paušálne odsúdenie sudcov ako takých. Aj keď mnohí slušní roky mlčali, lebo mečiarovsko-harabinovský duch, ktorý v súdnictve nastavili obaja páni, dlhé roky formoval fungovanie tejto špeciálnej skupiny ľudí.

Áno, z mnohých súdov síce „kvapká korupcia“, ale to neznamená, že aktuálna akcia NAKA zásadným spôsobom vyrieši chyby systému. Zvlášť ak je zámerne robená za asistencie médií, vopred pripravená a zrežírovaná s cieľom vyvolať masovú hystériu.

Kiska chce cez Ledeckého rozhodovať o štátnych pozemkoch

Nepriamo to potvrdil aj najspravodlivejší medzi spravodlivými, Daniel Lipšic. „Neprekvapila ma miera zásahu, pretože som mal aj z vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka určité množstvo informácií, ktoré boli v následných trestných stíhaniach preverované a verifikované.“ využil protežovaný priestor v mainstreamových médiách Lipšic.

„Chcel by som ale povedať, že veľmi vítam dnešný zásah a pevne verím, že nepôjde o poslednú akciu, pretože očista justície musí byť absolútne nevyhnutná priorita, ak máme hovoriť o spravodlivosti a právnom štáte,“ a dodal, že vždy tvrdil aj to, že sudcovia, prokurátori, policajti, ale aj politici, ktorí sa spreneveria svojej funkcii a prejdú na druhú stranu, sú horší ako mafiáni.

Lipšic s Grendelom chcú vytvoriť novodobú inkvizíciu

Akoby si exminister ani neuvedomoval, že súčasnú vládu zostavuje usvedčený daňový podvodník a manipulátor s pozemkami Kiska, veľmi dobrý „kamarát“ mafiánov Kollár, podnikateľ Matovič so strateným účtovníctvom, ktorý majetky účelovo prepísal na svoju manželku a bývalý Kočnerov spolubesedník a hlavná postava kauzy Sasanka Richard Sulík.

V tejto konštelácii veru bude treba tých „očistných akcií“ potrebných podstatne viac. Inak je to len PR akcia na ovládnutie moci istého systému ako doposiaľ. Z pohľadu na novú vládnu moc sa tak nič nezmení. Netreba zabudnúť že aj najmedializovanejší medzi najspravodlivejšími (Lipšic) sa svojho času na upevňovaní tohto systému podieľal a dokonca mu aj svojho času aj šéfoval.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info