fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Ústavný súd je pripravený bezodkladne zvolať plénum, ak dostane žiadosť o súhlas na vzatie sudcu do väzby

TASR

Ústavný súd Slovenskej republiky aktuálne neeviduje žiadnu žiadosť generálneho prokurátora o súhlas na vzatie sudcu do väzby. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Ústavného súdu SR Martina Ferencová.

„V prípade, že bude takáto žiadosť doručená ústavnému súdu, je predseda ústavného súdu v zmysle zákona pripravený bezodkladne zvolať plénum ústavného súdu k danej veci,“ uviedla Ferencová.

Polícia dnes v skorých ranných hodinách zadržala sudcov, ktorí sa spájajú s komunikáciou Mariana K. cez aplikáciu Threema. Medzi zatknutými je bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská, sudkyne Denisa Cviková, Zuzana Maruniaková či Miriam Repáková, ktoré sú známe z komunikácie s Marianom K.

MIMORIADNE: NAKA od skorého rána zatýka viacerých sudcov z Threemy

Informoval o tom dnes ráno portál TV Markíza Tvnoviny.sk. O zásahu informovala polícia aj na sociálnej sieti. „Momentálne prebieha rozsiahla akcia vyšetrovacieho tímu Hmla pod názvom Búrka,“ napísali policajti. Viac informácií zatiaľ neuvádzajú.

Ako ďalej uvádza portál, medzi zadržanými by mal byť aj šéf Okresného súdu Bratislava V Dušan Srogončík. Práve tento súd rozhodoval v civilnom spore o kauze zmenky. Podľa zistení Tvnoviny.sk by polícia mala zadržaným vzniesť obvinenia z viacerých trestných činov. Pre niektorých zadržaných budú žiadať väzbu. V prípade sudcov bude musieť o možnosti väzobného stíhania rozhodnúť ústavný súd.

Ministrom zahraničia nemá byť Korčok, ale Káčer

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info