fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Ruský šéf lekárov tvrdí, že koronavírus nie je nebezpečnejší než obyčajná chrípka

Ilustračný obrázok / Fotokoláž

Prezident ruskej Národnej lekárskej komory vyzval na potrestanie šírenia paniky. Uvádza Ria.ru.

„Starostlivo sledujem, čo sa deje. Práve som dostal list, v ktorom sa uvádza, že v Moskve je mnoho tisíc infikovaných ľudí. Ľudia behajú do obchodov, kupujú potraviny a lieky. Musíme ľudí potrestať za záchvaty paniky. Žiadna epidémia nie je. Musíme pokojne žiť a ďalej pracovať,“ uviedol doktor Leonid Rošaľ.

Je presvedčený, že koronavírus v skutočnosti nie je o nič horší ako bežná chrípka. A na ňu zomrie ročne vo svete omnoho viac ľudí. „Nebežte nikam a žite pokojne,“ povedal Rošaľ.

Nezodpovední Slováci? Za porušenie karantény už bude pokuta

Veliteľstvo ruskej operačnej kontroly uviedlo, že koronavírus bol potvrdený u Rusa, ktorý sa vrátil z Talianska. Podľa ústredia sa muž 23. februára vrátil do Ruska a býval v súkromnom dome v moskovskom regióne. 27. februára išiel na kliniku s príznakmi akútnych dýchacích vírusových infekcií. Následne ho umiestnili v nemocnici s infekčnými chorobami. Ruský minister zdravotníctva Michail Muraško povedal, že v Rusku nie sú žiadne nové potvrdené prípady infekcie.

Ešte 31. decembra 2019 čínske orgány informovali Svetovú zdravotnícku organizáciu o prepuknutí neznámej pneumónie v meste Wu-chan v centrálnej časti krajiny v provincii Hubei. Odborníci identifikovali pôvodcu ochorenia ako nový koronavírus. Šírenie choroby bolo potom uznané ako mimoriadna udalosť medzinárodného významu. Vírus dostal oficiálny názov COVID-19. Počet nakazených v pevninskej Číne presiahol 80 tisíc ľudí. Zomrelo 2946 ľudí. Podľa aktuálnych údajov v čase vyjadrenia ruského šéflekára zaznamenali prípady infekcie mimo Čínu v 72 krajinách. Počet nakazených prekročil 10 tisíc. Zomrelo viac ako 160 ľudí.

Konferencia o koronavíruse zrušená kvôli koronavírusu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info