fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Česká republika eviduje 58 prípadov nákazy novým koronavírusom, V Taliansku podľahlo koronavírusu ďalších 168 ľudí

FOTO TASR/AP

Počet ľudí infikovaných koronavírusom SARS-CoV-2 sa v Česku v utorok večer zvýšil na 58. Aktuálne údaje uviedol vo vysielaní Rádiožurnálu český minister zdravotníctva Adam Vojtěch

Ide o doteraz najvyšší nárast prípadov za jeden deň (18), napísal spravodajský portál Novinky.cz s tým, že ešte v utorok dopoludnia bolo mevidovaných 40 prípadov.

U všetkých infikovaných má ochorenie COVID-19 zatiaľ mierny priebeh a nikto z nich nie je v ohrození života, poznamenal Vojtěch.

Ako ďalej uviedol, jeden z nových pacientov sa pravdepodobne nakazil v Rakúsku. Ide o dôchodcu z Pardubíc, ktorý bol na lyžovačke v Bad Gasteine.

Ďalšiou novou pacientkou je študentka Vysokej školy ekonomickej (VŠE) v Prahe. Informácie na svojej webovej stránke potvrdila aj VŠE s tým, že škola je od pondelka uzavretá a komunikuje s hygienikmi.

ňJeden z utorňajších prípadov sa objavil v Olomouckom kraji. Ide o cudzinca, ktorý sa z pracovných dôvodov zdržiaval v Británii a v Nemecku. Momentálne je hospitalizovaný na infekčnom oddelení v nemocnici v Prostějove.

Cirkev v Poľsku zvýši počet omší ale s menším počtom ľudí

Česko v utorok zakázalo podujatia s viac ako 100 účastníkmi. Týka sa to divadelných, hudobných a filmových predstavení, ako aj športových či náboženských udalostí.

Ministerstvo zdravotníctva ČR zároveň rozšírilo možnosť uvaliť karanténu aj na cudzincov, ktorí budú na hraniciach kontrolovaní s príznakmi infekčného ochorenia.

V Taliansku podľahlo novému koronavírusu za posledných 24 hodín ďalších 168 ľudí. Ide o najvyšší nárast počtu obetí v priebehu jedného dňa. Informovala o tom v utorok agentúra AFP.

Počet osôb nakazených koronavírusom SARS-CoV-2 sa v Taliansku zvýšil zo 7985 na 8514. V krajine evidujú celkovo 631 úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19. Z nákazy sa uzdravilo 1004 pacientov, čo je o 280 viac ako v pondelok.

Taliansky premiér Giuseppe Conte v pondelok večer oznámil, že karanténa platná v Lombardsku v súvislosti so šírením koronavírusu sa rozširuje na celú krajinu.

Rezort obrany nakúpil raketové systémy. Najväčším problémom je dátum podpisu obstarania

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info