fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Učitelia v Novom Meste budú počas uzatvorenia škôl zadávať úlohy žiakom online

TASR

Učitelia v Bratislavskom Novom Meste budú počas uzatvorenia škôl zadávať úlohy svojim žiakom online. Na sociálnej sieti o tom informoval starosta mestskej časti Rudolf Kusý.

„Dočasne zatvorená škola neznamená automatické prerušenie vzdelávania,“ uviedol starosta, ktorý sa s riaditeľmi základných škôl v Novom Meste dohodol na zadávaní pokynov a úloh pre žiakov prostredníctvom internetu.

„Kolobeh stretnutí, na ktorých riešime opatrenia proti šíreniu koronavírusu, sa prakticky nezastavil. Jedno z nich som absolvoval aj s riaditeľkami a riaditeľmi našich základných a materských škôl, ktoré sme predbežne zatvorili na päť dní,“ uviedol Rudolf Kusý.

Starosta na stretnutí s riaditeľmi základných a materských škôl v Novom Meste diskutoval o hygienických opatreniach aj o náhradnom riešení vzdelávania počas karantény. „Dohodli sme sa, že žiaci budú dostávať domáce úlohy a inštrukcie od svojich učiteľov prostredníctvom zabehnutej aplikácie EduPage alebo inou formou, o ktorej budú vedenia škôl žiakov a rodičov informovať,“ doplnil Kusý s tým, že s vedením škôl a škôlok je v nepretržitom kontakte.

Fico chce byť predsedom za každú cenu! V strane aj v poslanckom klube

V Petržalke zákonných zástupcov žiakov požiadali, aby sledovali aktuálne informácie a usmernenia prostredníctvom internetových stránok konkrétnych ZŠ. „Súčasne riaditelia škôl usmernili učiteľov jednotlivých predmetov, aby cez systém edupage zasielali zákonným zástupcom úlohy pre žiakov, resp. pracovné listy na precvičovanie a opakovanie učiva a zadania na vypracovanie domácich úloh,“ informoval Daniel Bernát z petržalského referátu komunikácie s verejnosťou.

Karlova Ves sa stretla s riaditeľmi škôl v pôsobnosti mestskej časti aby spolu hľadali spôsoby, ako zabezpečiť aspoň dištančnú výučbu žiakov. „Predpokladáme, že na komunikáciu medzi žiakmi a učiteľmi bude využívaný školský informačný systém edupage,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca Karlovej Vsi Branislav Heldes.

Základné školy, ktorých zriaďovateľom je mestská časť Bratislava – Dúbravka, využívajú tiež online zadávanie domácich úloh cez systém edupage. „V prípade, že sa zatvorenie škôl predĺži, rozšíria školy aj online výučbu,“ uviedla Lucia Marcinatová z tlačového referátu mestskej časti. Opatrenia na výučbu žiakov prijímajú aj v Ružinove. „Odbor školstva spolu s riaditeľmi škôl pripravujú model, kedy by učitelia elektronicky komunikovali so žiakmi a zadávali im úlohy na vypracovanie,“ informovala agentúru SITA riaditeľka komunikačného oddelenia Ružinov Tatiana Tóthová.

AKTUALIZOVANÉ: Matovič by v stredu mohol povedať mená členov vlády, tvrdí Kollár

Primátor Bratislavy Matúš Vallo po pondelkovom stretnutí so starostami mestských častí informoval o preventívnom zatvorení všetkých základných a materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti bratislavských mestských častí na päť dní, teda do 16. marca.

„Od utorka (10. marca, pozn. SITA) bude v materských a základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mestských častí preventívne prerušené vyučovanie na päť dní. Rovnako budú zatvorené aj centrá voľného času a základné umelecké školy v našej zriaďovateľskej pôsobnosti,“ uviedlo hlavné mesto. Ďalší postup bude závisieť od pokynov zo strany kompetentných orgánov, na ktoré sa mesto obracia.

Pacient s koronavírusom je podľa Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v stabilizovanom stave

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info