fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Potvrdené: Koalícia s Kiskom už nepočíta

Fikcia / Fotokoláž (via Shutterstock, TASR)

Šéf OĽaNO už od piatka rokuje o detailoch zloženia vlády s podpredsedníčkou strany Za ľudí Veronikou Remišovou.

Informácie Hlavného denníka o tom, že Andrej Kiska sa plánuje stiahnuť z politiky a viac sa venovať rodine, sú definitívne potvrdené. V pondelok to potvrdil aj budúci nádejný premiér Igor Matovič. „Andrej Kiska nikdy nemal ambíciu byť v exekutíve,“ povedal šéf OĽaNO s tým, že už od piatka rokuje o detailoch zloženia vlády s podpredsedníčkou strany Za ľudí Veronikou Remišovou.

Aj keď Matovič tvrdí, že dohoda na personálnom zložení vlády bude už v utorok, stále ostávajú otvorené otázky ohľadom ministerstva financií a ministerstva sociálnych vecí. Rokovania totiž komplikuje strana SaS, ktorá trvá na obsadení finančného ministerstva Richardom Sulíkom a špekuluje sa aj o poste ministra práce pre navrátivšieho sa Jozefa Mihála.

Zruší Mihál 13. dôchodky?

Problémy v rokovaniach potvrdil v pondelok aj Matovič:  „Ten rozdiel bol medzi nami dosť výrazný, bolo by správne, aby premiérska strana mala rezort financií. Môj osobný názor. Ale kým nie je dohodnuté všetko, nie je dohodnuté nič,“ povedal v pondelok líder OĽaNO.

Na predbežný oficiálny zmier to vyzerá zatiaľ v otázke stavania nájomných bytov, ktoré presadzovalo hnutie Sme rodina. Aj keď si ekonómovia vypočuli arguementy predstaviteľmi rakúskej štátnej spoločnosti Asfinag o realizácii verejných investícií, všetko zatiaľ nechali takticky na neskôr.

„Nič nie je rozhodnuté. Treba stavať nájomné byty, na tom sa zhodujeme politicky, ale treba nájsť správnu formu,“ po stretnutí uviedol Matovič. Podľa informácií zo zákulisia rokovaní však koaliční partneri plánujú nechať predstaviteľov Sme rodina ešte chvíľu proklamovať ich plán o stavbe bytov, postupne však tento plán vzhľadom na jeho ekonomickú nerealizovateľnosť pôjde do stratena, alebo nadobudne úplne iné kontúry.

Národniar Paška obvinil Merkelovú zo zhabania zdravotných pomôcok

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info