fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Uber poskytne pracovníkom nakazeným koronavírusom 14 dní platenej dovolenky

TASR

Americká firma Uber, ktorá podniká pri preprave osôb prostredníctvom mobilnej aplikácie a v donáške potravín, oznámila, že poskytne vodičom a ľuďom pracujúcim v donáške 14 dni platenej zdravotnej dovolenky, ak sa nakazia koronavírusom alebo budú musieť dodržiavať karanténu.

Ide o zmenu politiky firmy, ktorej pracovníci sú prevažne samostatne zárobkové osoby bez nároku na takéto dávky. Informuje o tom portál cnn.com.

„Podporujeme vodičov a pracovníkov v donáške, u ktorých sa zistí vírus COVID-19, alebo sa na nich vzťahuje karanténa vyhlásená úradom verejného zdravotníctva,“ uviedol vo vyhlásení viceprezident firmy Andrew Macdonald.

Pre verejnosť je dostupná nová infolinka, a to v rámci Národného centra zdravotníckych informácií

„Vodiči a pracovníci v donáške v takýchto situáciách dostanú odmenu za prácu na obdobie do 14 dní,“ konštatoval. Firma však neinformovala, koľko peňazí dostanú pracovníci, ktorí budú potrebovať zdravotnú dovolenku.

Konkurenčná spoločnosť Lyft vo vyhlásení tiež oznámila, že „poskytne financie vodičom, ak sa u nich zistí COVID-19, alebo im úrad verejného zdravotníctva uloží individuálnu karanténu“. Bližšie to však firma nekonkretizovala.

Polícia sa spolupodieľa na opatreniach v súvislosti s novým koronavírusom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info