fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Pri zrútení hotela v Číne využívaného na karanténu zahynuli štyria ľudia

Záchranári zasahujú po zrútení hotela v Číne. (Chinatopix Via AP)

V troskách hotela v prímorskom meste Čchüan-čou zostalo pôvodne uviaznutých 71 ľudí.

Najmenej štyria ľudia zahynuli, keď sa v sobotu večer zrútil vo východočínskej provincii Fu-ťien hotel využívaný na karanténu a lekárske pozorovanie osôb, ktoré prišli do styku s ľuďmi infikovanými novým druhom koronavírusu. Informovala o tom v nedeľu agentúra AP s odvolaním sa na oznámenie pekinského ministerstva pre zvládanie krízových situácií.

V troskách hotela v prímorskom meste Čchüan-čou zostalo pôvodne uviaznutých 71 ľudí. Z nich sa do nedeľného predpoludnia podarilo zachrániť 38 osôb – vrátane jednej v kritickom stave a štyroch ďalších v stave vážnom. Majiteľa hotela zadržala polícia.

Vláda dala v Taliansku do karantény 16 miliónov ľudí

Na záchranných prácach sa zúčastnilo vyše 1000 požiarnikov a sedem záchranárskych psov. Hotel Xinjia Express, otvorený v júni 2018, mal 66 izieb a len nedávno bol premenený na karanténne centrum pre osoby podozrivé z nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, približuje oficiálny čínsky denník Žen-min ž‘-pao. Karanténa trvá zvyčajne 14 dní.

Čína, kde sa nový vírus objavil celosvetovo prvýkrát vlani v decembri, potvrdila zatiaľ 80.000 prípadov jeho nákazou, čo je najväčší počet zo všetkých krajín sveta.

Zatiaľ na túto infekciu zomrelo v krajine podľa najnovších údajov celkovo 3097 ľudí. Za uplynulých 24 hodín však súčasne Čína zaznamenala len 44 nových prípadov nákazy, čo je najmenej, odkedy začala 20. januára zverejňovať celonárodné údaje.

Väčšina ľudí ochorela na koronavírus vo Wu-chane, vnútrozemskom meste vzdialenom približne 670 kilometrov severozápadne od osemmiliónového veľkomesta Čchüan-čou.

V Malackách bude na týždeň prerušená prevádzka škôl, rozhodol o tom krízový štáb

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info