fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Pre verejnosť je dostupná nová infolinka, a to v rámci Národného centra zdravotníckych informácií

TASR

Pre záujemcov o informácie o novom koronavíruse Covid-19 je k dispozícii nová infolinka.

Ako informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, pre verejnosť je dostupná nová infolinka, tentoraz pod taktovkou Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI). Odborníci na čísle 0800 221 234 odpovedajú na otázky 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Naďalej sú pre verejnosť k dispozícii aj ďalšie kontakty, a to v rámci Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky – 0917 222 682, [email protected] a jeho regionálnych pracovísk.

Škandál. Kto mal odvahu okradnúť policajtov?

Na Slovensku sú zatiaľ potvrdené tri prípady ochorenia Covid-19. V sobotu podvečer bolo podľa informácií z rezortu zdravotníctva negatívnych 389 vzoriek. Ako úzky kontakt potvrdených prípadov identifikovali a preverili 31 ľudí, ich vzorky boli odoslané na odber biologického materiálu na Kliniku infektológie a geografickej medicíny Univerzitnej nemocnice Bratislava.

„Prešetrené boli aj bežné kontakty uvedených osôb, išlo o 150 ľudí. V ich prípadoch boli nariadené príslušné opatrenia v závislosti od epidemiologického rizika,“ uviedla hovorkyňa rezortu.

Vláda dala v Taliansku do karantény 16 miliónov ľudí

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info